Nuk kam fjalë për të përshkruar këtë tortë të shijshme me arra, e thjeshtë dhe më e mira..!?

Nuk kam fjalë për të përshkruar këtë tortë të shijshme me arra, e thjeshtë dhe më e mira..!?

Kushdo që e provon nuk mund të ndalet në një copë, ju duhet të hani një të dytë … dhe është kaq e thjeshtë për t’u përgatitur dhe unë e rekomandoj atë me kënaqësi.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 vezë
180 g sheqer
100 ml vaj

200 ml qumësht
50 g arra të shtypura
150 g miell

1 pluhur pjekje
1 sheqer vanilje

PER KREMIN:

125 g margarinë
100 g çokollatë gatimi
250 ml qumësht

8 lugë sheqer
230 g arra të shtypura
arra të shtypura për zbukurim – opsionale
.
PROCEDURA:

Në një tas të thellë, vendosni një vezë dhe miellin e përzier me pluhur pjekje (150 g miell + 1 lugë). Pastaj shtoni 180 g sheqer, 200 ml qumësht, 100 ml vaj, 1 qese sheqer vanilje dhe 50 g arra të shtypura.

Kombinoni të gjithë përbërësit me një mikser derisa të merrni një përzierje të butë pa gunga. Lyejeni kallëpin me përmasa 21×24 cm dhe spërkateni me miell dhe shkundni pjesën e tepërt. Pastaj derdhni brumin në të dhe përhapeni atë. Piqeni në një furrë të parangrohur në 180 gradë për rreth 30-35 minuta.

Për kremin: Vendosni 125 g margarinë të prerë në kubikë (gjysmë kubi) në një tenxhere, 100 g çokollatë të prerë në kubikë, 250 ml qumësht dhe 8 lugë sheqer. Sillni përbërësit në një çiban në nxehtësi mesatare derisa të shkrihen dhe të kombinohen.

Kur të vlojë, lëreni tenxheren mënjanë dhe shtoni 230 g arra të shtypura. Perzieni për të zbutur përzierjen. Hidhni kremin e nxehtë menjëherë mbi tortën e pjekur, shpërndajeni në mënyrë të barabartë dhe lëreni të ftohet. Para se ta prisni, mund ta spërkasni tortën me arra të shtypura nëse dëshironi. Të gjithë procedurën me detajet e përgatitjes mund ta shikoni në videon ne vazhdim..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *