Dieta me mandarina: 3-5 kg ​​më pak në vetëm 3 ditë!

Dieta me mandarina: 3-5 kg ​​më pak në vetëm 3 ditë!

Eshtë koha për dietën e mandarinës, në sezonin e mandarinës! Frutat unike të mandarinave përmbajnë një bollëk të vitaminës C e cila ndihmon në pastrimin e gjakut. Nëse hani mandarina rregullisht, sigurohuni që të mbroni trupin tuaj nga ftohjet dhe gripi, pasi ato ndihmojnë në rritjen e imunitetit.

Lëngu i mandarinës siguron shëndet më të mirë për flokët, kockat dhe dhëmbët, dhe gjithashtu parandalon mpiksjen e gjakut. Konsumohet si parandalim i aterosklerozës, celulitit, për të përmirësuar peristaltikën dhe metabolizmin në përgjithësi.

Nëse keni vendosur të provoni dietën me mandarin, duhet të ndryshoni dietën tuaj pak një javë para se të filloni dietën. Ju duhet të hidhni bukën dhe mishin.

Dieta tre-ditore me mandarina

Dieta unike e mandarinës zgjat vetëm tre ditë, por jep rezultate të shkëlqyera, sepse përvojat tregojnë 3 deri në 5 kg të shkëlqyera më pak!

Ju duhet të hani 1.5 mandarina në ditë dhe të pini të paktën 2 litra ujë. Ju nuk duhet të hani ëmbëlsirat janë të ndaluara gjatë këtyre tre ditëve.

Për mëngjes, hani disa mandarina, 2 feta bukë të thekur, një filxhan kafe ose çaj jeshil pa sheqer.

Për drekë, hani 150 mish të bardhë të zier, 1 copë bukë te thekur, 1 vezë të zier

Për darkë, hani gjithashtu 150 g mish të zier, 2 domate, 2 mandarina dhe 1 copë bukë te thekur.

Në vend të mishit të bardhë, ndonjëherë mund të kaloni te peshku, dhe nëse ndiheni shumë të uritur, mund të pini gjysmë filxhani kos para gjumit.

Kjo dietë nuk duhet të përdoret nëse keni ulçerë stomaku, kolit, gastrit, kolecistit, enderit ose ndonjë problem në stomak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.