Ju mjafton një lugë gjelle në ditë me antibi0tikun më të mirë të dimrit për të anashkaluar të gjitha sëmuundjet..!

Ju mjafton një lugë gjelle në ditë me antibi0tikun më të mirë të dimrit për të anashkaluar të gjitha sëmuundjet..!

Kombinimi i mjaltit, xhenxhefilit dhe limonit vepron si një eliksir në të gjithë organizmin dhe ndihmon në forcimin e imunitetit, si dhe në trajtimin e disa kushteve shëndetësore.

Mbi të gjitha, konsumohet për ftohjet për të zvogëluar kollën, zvogëluar dhimbjen e fytit dhe rrjedhjen e hundës. Përdoret gjithashtu për probleme me stomakun, si dhe për të zvogëluar dhimbjet e kokës. Rritni imunitetin tuaj me përbërës natyralë që janë shumë të fuqishëm individualisht, por në kombinim ato funksionojnë edhe më me efektshmëri.

PERBERESIT E NEVOJSHM:
3-4 limona
200 g rrënjë të freskët xhenxhefili
500 g mjaltë
100 g pluhur polen (Kujdes ata qe jane alergjik)

PROCEDURA:
Nëse limonët nuk janë organikë, lajeni mirë me ujë të ftohtë, fërkojini me sodë buke dhe lërini për gjysmë ore në ujë në të cilin keni shtuar pak uthull. Pastaj lani përsëri nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë.
Pritini ato në feta të holla dhe hiqni farat. Vendosni limonin e prerë në një blender dhe bluajeni atë së bashku me lëvozhgën. Qëroni xhenxhefilin, grijeni atë dhe copëtoni atë imët.

Në një tas më të thellë, përzieni xhenxhefilin dhe limonin e bluar, pastaj hidhni mbi mjaltë. Ata që nuk janë alergjikë ndaj pluhurit të polenit mund ta shtojnë atë për të rritur vetitë shëruese të mjaltit.
Ruajeni përzierjen në kavanoza qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Mund të konsumohet të nesërmen, por është më mirë nëse qëndron për 5-7 ditë për të kombinuar përbërësit. Merrni një lugë gjelle çdo ditë, mundësisht në mëngjes me stomak bosh. Përzierja është shumë e shijshme, kështu që mund ta shtoni në një gotë me ujë, në pije të nxehta, ta lyeni buken..!

Leave a Reply

Your email address will not be published.