Ju ndoshta nuk keni dëgjuar për këto truke të sodës së bukës – Lexo dhe Perfito. Shume e Dobishme..!?

Soda e bukës është një produkt universal dhe lehtësisht i disponueshëm që do t’ju ndihmojë rreth shtëpisë, higjenën personale, të heqni qafe dëmtuesit e padëshiruar dhe këto janë aplikimet më të zakonshme të saj. Për shembull, mund të bëni një omëletë të ajrosur: shtoni një pintë sodë buke në tre vezë.

Fasule të gatuara më shpejt me kokrra të buta: në ujin e parë në të cilin thithni fasulet, shtoni një majë sode buke. Era e pakëndshme e duarve të peshkut ose hudhrës: lagni duart dhe fërkojini me një lugë sodë buke, më pas shpëlajini me ujë të ngrohtë.

Bëni rërë si plastelinë për lojën e një fëmije: zieni 2 gota sodë buke, 1 filxhan shurup misri dhe 1 gotë ujë. Gatuajeni derisa të merrni një përzierje të trashë, pastaj lëreni mënjanë të ftohet. Heqja e aromave të pakëndshme nga pjatalarëse:

Hidhni 1 filxhan sodë buke dhe filloni një program shpëlarjeje. Tenxhere të djegur: Mbushni tenxheren me ujë në 1/4, shtoni gjysmë filxhani sodë buke dhe lëreni të ziejë. Lëreni kështu brenda natës, dhe ditën tjetër shpëlajeni tenxheren.

Domatet më të shijshme: nëse rritni domate në kopshtin tuaj, spërkatni tokën me pak sodë buke dhe do të merrni domate më të ëmbla dhe më të shijshme. Djegia nga dielli: Shkrijeni një filxhan sodë buke në një kovë me ujë, mbushni vaskën dhe lagni tërë trupin ose pjesët e prekura nga djegia nga dielli. Dhimbja do të kalojë.

Plagët në zgavrën me gojë: për disa orë pije gojën me një tretësirë ​​prej 1 filxhan ujë të ngrohtë dhe 1 lugë çaji sodë buke. Pastroni mikrovalën: vendosni një filxhan ujë me disa lugë çaji sodë buke dhe ndizeni për tre minuta në temperaturën më të lartë. Një goditje do të fshijë të gjitha njollat ​​dhe aromat do të zhduken.

Njollosni njollat ​​në letër-muri: lagni sfungjerin me ujë të vakët dhe sodë buke dhe më pas fshijeni letër-muri. Acidi i stomakut pas ngrënies: vendosni një majë sode buke në pak ujë ose lëng limoni dhe pini pije. Kafshimet e mushkonjave: bëni një pastë me sodë buke dhe disa pika ujë, pastaj vendoseni në pickim dhe lëreni të thahet.

Milingonat në shtëpi: Kudo që nuk dëshironi që milingonat t’ju kalojnë, spërkatni shumë sodë buke. Erë e pakëndshme e këmbëve: tretni një filxhan sodë buke në një legen me ujë të ngrohtë dhe zhytini këmbët për 20 minuta.

Shtoni sodë buke në ujë të vluar me vezë – arsyeja është e zgjuar. Ky është një truk fantastik që do ta bëjë jetën tuaj shumë më të lehtë. Ekspertët thonë se vezët që janë të vjetra nga 7 deri në 10 ditë janë ideale për tretjen dhe janë më të lehtat për t’u qëruar.

Ju ndoshta keni vërejtur se disa vezë pastrohen pa ndonjë problem, dhe disa të tjera, edhe pse ishin në të njëjtën kuti, janë problematike, me të bardha vezësh të ngjitura dhe ju japin vërtet telashe. Për të shmangur surpriza të tilla të pakëndshme, ndërsa zieni vezët, shtoni një lugë çaji sodë buke në ujë.

Vezët e vjetra pastrohen më lehtë, ndërsa te vezët e freskëta është e kundërta, dmth ekziston një problem me heqjen e lëvozhgës. Ja çfarë bën soda e bukës: rrit lagështinë dhe më vonë vezët qërohen pa ndonjë problem. Provoje. Përveç kësaj, guaska ngurtësohet dhe nuk do të çahet gjatë gatimit.

Shampo e përzier me sodë buke: rigjeneron flokët nga rrënjët dhe përshpejton rritjen në kohë rekord, dhe ndihmon në heqjen e zbokthit – Pas disa trajtimeve ju do të shijoni flokë të shëndetshëm, me shkëlqim dhe të fortë që rriten më shpejt se kurrë.

Duke ndjekur këshillat për pastrim, gatim, madje edhe dobinë e saj në kopsht, është koha për përfitimet shëndetësore të sodës së bukës. A e dini se soda e bukës është përbërësi nr. 1 për pastrimin dhe shërimin e flokëve, i cili i jep asaj një shkëlqim të shëndetshëm pas vetëm disa trajtimeve dhe përshpejton rritjen e saj?

E tëra çfarë ju duhet të bëni është ta përdorni në vend të shamponit të rregullt dhe do të mahniteni nga rezultatet. RECETA – Përzieni ujë dhe sodë buke në raport 3: 1 (3 pjesë ujë, një pjesë sodë buke). Vendoseni në flokë të lagur ose të thatë nga rrënja në majë, ashtu si kur lyeni flokët.

Lërini të veprojnë për disa minuta, pastaj lani flokët me ujë të vakët. Pasi të keni larë sodën, hidhni mbi të një tretësirë ​​të acidit malik dhe ujë në raport 1: 4 (një pjesë e acidit malik, 4 pjesë ujë). Aroma avullohet shpejt, por nëse ende nuk e duroni, atëherë shtoni disa pika vaj esencial të preferuar.

Përkulni kokën mbrapa në mënyrë që të mos ju futet në sy dhe të aplikohet në të gjithë flokët. Pas vetëm disa trajtimeve ju do të shijoni flokë të shëndetshëm, me shkëlqim dhe të fortë që rriten më shpejt se kurrë. Këshillë: Lani flokët me ujë të vakët, kurrë të ftohtë ose shumë të nxehtë.

Një burrë doli me një truk të zgjuar pastrimi: Ai përzieu sodë buke, uthull dhe ujë – dhe me mjetet që mori, ai pastroi furrën që shkëlqente si të ishte e re – Për ata që nuk duan të pastrojnë furrën (dhe unë mendoj se nuk ka adhurues kjo detyrë), kjo është receta e përsosur, me të cilën ju merrni një përgatitje natyrale pa kimikate të rënda dhe gazra të dëmshëm.

Për të përgatitur këtë pastrues – që pastron vetë – ju duhen vetëm tre përbërës: ujë, sodë buke dhe pak uthull. Përbërësit :. Filxhan sodë buke, pak ujë, 2-3 lugë uthull alkoolike 9% PROCEDURA: Vendosni gjysmë filxhani sodë buke në një tas qeramike, më pas shtoni pak ujë dhe 2-3 lugë uthull të bardhë.

Lyejeni furrën me pak nga përzierja, dhe pjesën tjetër e lini së bashku me enën në furrë në skarë në 100 gradë për një periudhë 45 minutash. Pas kësaj, pa marrë parasysh sa është e ndyrë furra juaj, ju do ta pastroni atë me lehtësi të madhe vetëm me një lëvizje. Detajet se si t’i bëni të gjitha këto mund t’i shihni në videon K HTU.

Para pjekjes së mishit, lyeni atë me sodë buke para se ta gatuani – ai do të zbutet dhe do të bëhet me lëng, do të shkrihet në gojën tuaj – Soda e bukës është e kudogjendur në familje. Shumë njerëz janë të njohur me vetitë e tij magjike dhe shumë mënyra për ta përdorur atë, si në kuzhinë ashtu edhe në ilaçet natyrore dhe kozmetikën.

Por a e dini se soda e bukës mund të jetë e dobishme edhe në gatimin e mishit? Ju mund të habiteni, por me ndihmën e tij mund të përgatisni një biftek të shijshëm dhe me lëng, madje edhe nga copa më e vështirë e mishit. Soda e bukës ka fuqinë për të rritur vlerën e pH të mishit, e cila i lejon asaj të mbajë lagështi, dhe struktura e indeve muskulore relaksohet dhe bëhet e butë dhe e shkrifët.

Për të zbutur mishin e fortë, ndiqni këto hapa: Merrni një copë mishi dhe spërkateni me sodë buke. Përhapeni atë në të gjithë sipërfaqen. Lëreni mishin e përgatitur në frigorifer për 2-3 orë. Para gatimit, lajeni mirë nën ujë të rrjedhshëm të ftohtë.

Atëherë mishin mund ta aromatizoni me erëzat tuaja të preferuara. Mishi do të shkrihet në gojën tuaj. Në varësi të llojit të mishit, gatuajeni atë sipas recetës. Për shembull, mund të lyeni një copë biftek në pak miell dhe ta skuqni atë në vaj të nxehtë nga të dy anët derisa të marrë një laps të bukur dhe më pas ta avulloni edhe për 15 minuta me pak salcë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.