Kanellë dhe mjaltë: Në vetëm disa ditë do të shpëtoni nga kolesteroli, ftohjet dhe pesha e tepërt

Avantazhi më i madh i ilaqeve shtepiake është se ato jo vetëm që sigurojnë një numër të vetive shëruese, por gjithashtu ruajnë shëndetin e përgjithshëm. Nga këta përbërës për të trajtuar sëmundje të ndryshme, shkencëtarët dhe mjekët ende janë të hutuar nga rezultatet fenomenale.

Kanella dhe mjalti janë një kombinim i njohur në mjekësinë kineze dhe vijnë nga shumë tekste të lashta mjekësore. Të dy përbërësit kanë veti të shkëlqyera për shëndetin tuaj.

Vajrat thelbësorë të marrë nga kanella dhe enzimat e mjaltit kanë veti antimikrobike që ndihmojnë tretjen dhe kurojnë sëmundje të ndryshme.

Kombinimi i mjaltit dhe kanellës mund të parandalojë sëmundjet e zemrës. Mënyra më e mirë për të përdorur këtë kombinim është të bëni një pastë prej tij. Mund ta konsumoni kështu, një ose dy herë në ditë ose si një mëngjes i shijshëm kur përhapni bukë.

A e dini se një lugë çaji me mjaltë dhe një lugë çaji kanellë është përzierja më e mirë për të rrahur një të ftohtë në një ose dy ditë? Konsumoni dy herë në ditë për një periudhë prej 3 ditësh, dhe do të merrni rezultatet më të mira.

Kombinimi i kanellës dhe mjaltit është i shkëlqyeshëm kundër ftohjeve dhe kollës, madje edhe për hundët e zëna. Për të bërë një përzierje efektive, duhet të bëni një përzierje prej 1 lugë gjelle mjaltë dhe 1 lugë kanellë dhe do të vini re nivele të larta të vetive antibakteriale dhe antioksidantë të fuqishëm që mund të kurojnë infeksionin.

Për shkak të vetive të tij imunomoduluese, mjalti është i shkëlqyeshëm për shërimin e plagëve. Konsumoni përzierjen për 3 ditë, dhe do të vini re një përmirësim të shëndetit, veçanërisht në dimër.

Referencat për vetitë shëruese vijnë nga tekstet antike Sumeriane të vitit 2000 para Krishtit. duke mbrojtur përdorimin e mjaltit dhe kanellës për qëllime mjekësore dhe në formën e vajit medicinal. Aristoteli, i cili jetoi gjatë vitit 384 para Krishtit, shkroi se mjalti është një ilaç për sytë dhe plagët e lodhura.

Karakteristikat medicinale të kanellës janë po aq të forta sa ato të mjaltit. Kanella shpesh përdorej në Egjiptin e lashtë, dhe mjekët mesjetarë evropianë e përdorën atë edhe për kollën, fytin e thatë dhe artritin. Ky ilaç shtëpiak për kanellën dhe mjaltin është përdorur për të trajtuar dhimbjet e stomakut, kolesterolin, gripin, shtimin në peshë dhe aknet. Karakteristikat medicinale të kanellës janë po aq të forta sa ato të mjaltit.

Për të bërë përzierjen medicinale, zieni mjaltin në një tas, por jo në një temperaturë shumë të lartë, por shumë qetësisht në mënyrë që të mos humbni vetitë e tij shëruese.

Shtoni kanellën për të marrë dendësinë. Shtoni kanellën gradualisht, duke e përzier vazhdimisht, kështu që kur të trashet në një pastë, kjo do të thotë mjaft. (Vini re se ndërsa mjalti ftohet, ai do të trashet pak).

Pastaj lëreni të ftohet dhe ruhet në një kavanoz. Konsumoni kur është e nevojshme, një lugë gjelle pas ushqimit.

Nëse keni një problem me kolesterol të lartë, përzieni 2 lugë gjelle mjaltë dhe 3 lugë pluhur kanelle në gjysmë litri ujë çaji, dhe kolesteroli i gjakut do të ulet me 10% brenda 2 orësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.