Kete Ilac ma Tregoi Kardiologu im. Pije sheruese kundër yndyrës në gjak..!?

Kete Ilac ma Tregoi Kardiologu im. Pije sheruese kundër yndyrës në gjak..!?

Këtë recetë e hasa për herë të parë në Internet dhe në origjinal ishte shkruar pa përdorimin e fletëve. Por kur u këshillova me kardiologun tim, i cili është gjithashtu miku im i shtëpisë, ai më sugjeroi që të përdor edhe gjethe selinoje.

Ai gjithashtu më këshilloi që të shkoja për një kontroll të kolesterolit dhe trigliceridit 3-4 javë pasi ndalova përdorimin e kësaj pijeje.

E pata përdorur këtë pije vitin e kaluar dhe provoi të ishte shumë efektive. Kam pirë gjithsej 3 doza dhe dy herë në ditë kam pirë 100 ml para mëngjesit dhe para darkës..

Kolesteroli im para përdorimit të kësaj pije ishte 6.99, dhe pas kësaj ra në 4.13; dhe trigliceridet nga 2.34 në 0.77, pra në kufirin e normales.

Kjo pije duhet të përdoret të paktën një herë në vit për të mbajtur kolesterolin dhe trigliceridet brenda kufijve normalë.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

400 g selino
1 kg limon
2 litra ujë

PROCEDURA:

Rrënja e selinos lahet dhe qërohet ngadalë. Gjethet gjithashtu lahen mirë. Lani limonin me ujë të ftohtë dhe lëreni për disa orë të qendroj në sodë së bukës. Pastaj shpëlahet dhe lëvorja e jashtme qërohet me një pastrues patate, pa pjesën e bardhë e cila eshte e hidhet.

Vendosni 2 litra ujë në një tenxhere të madhe. Grijeni selinon në një rende të imët (ose në një blender), pastaj vendoseni në ujë së bashku me gjethet e selinos dhe lëvoren e limonit.

Vendoseni në nxehtësi të lartë, pastaj nga momenti i zierjes zvogëlohet në mesatare dhe lihet të ziejë për 20 minuta.

Pastaj mbulojeni dhe lëreni të ftohet për të paktën 6 orë ose brenda natës. limonit te qeruar ia shtrydhni lëngun.

Uji me selino dhe lëvozhgën e limonit filtrohet , pastaj përzihet me lëngun e Limonit. Më pas kullojeni përmes një kullese dy herë më shumë.

Ruhet në shishe qelqi dhe ruhet në frigorifer. Nga kjo sasi dalin 2.7 litra.

PERDORIMI: Pini 100 ml 3 herë në ditë 20-30 minuta para vakteve kryesore. Para se të konsumoni dozën e fundit, bëni një të re në mënyrë që të mos ketë ndërprerje gjatë përdorimit. Janë marrë gjithsej tre doza dhe një test gjaku bëhet 3-4 javë pas dozes të fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.