Lëngu i cili për vetëm 2 javë do të pastroj organizmin tuaj, largoj toksinat dhe përmirsoj tretjen : Pijeni cdo mëngjes kur të

Lëngu i cili për vetëm 2 javë do të pastroj organizmin tuaj, largoj toksinat dhe përmirsoj tretjen : Pijeni cdo mëngjes kur të

Kombinimi i të dyjave ka shkaktuar shumë diskutime në mesin e dashamirësve të mjekësisë popullore.

Soda e bukës, limoni, domatet, luleshtrydhet, pjeshkat apo rrushi ofrojnë minerale, vitamina dhe enzima që parandalojnë sëm undjet por gjithsesi këshilla është konsultimi me mjekun tuaj.

Në mjekësinë tradicionale dhe atë popullore, parandalimi është veprimi më i rëndësishëm që mund të bëni për shëndetin tuaj.

Limoni dhe soda e bukës janë dy prej përbërësve që duhet të përfshini në regjimin tuaj të shëndetshëm.

Veshkat

Lëngu i limonit me sodë buke është efikas në përkujdesjen ndaj veshkave. Ky lëng ndihmon organizmin të largojë toksinat dhe të dj egë yndyrnat.

Tretja

Limoni bashkë me sodën e bukës ofrojnë një përzierje të shëndetshme për sistemin tretës.

Ato shmangin refluksin në stomak dhe ofrojnë qetësim të menjëhershëm.

Detoksifikimi

Lëngu i limonit me sodë buke është një pije e mirë për ta nisur ditën.

Ai pastron mëlçinë falë do zës së lartë të vitaminës C, kaliumit dhe antioksidantëve.

Për më tepër, nëse pini ujë me sodë buke, do të rregulloni nivelet e kolesterolit të keq dhe do të përmirësoni shëndetin kardiov askular.

Mbusheni një gotë me ujë dhe hidhni një lugë çaji me sodë buke.

Shtoni lëngun e një gjysëm limoni. Përziejeni mirë dhe pijeni në mëngjes.

Lëngu duhet pirë për dy javë me rradhë. Më pas duhet të bëni dy javë pushim.

Nëse vuani nga gastriti, tensioni i lartë i gja kut apo problemet me zemrën, atëherë nuk duhet ta pini këtë lëng.

Leave a Reply

Your email address will not be published.