Lengu “Magjik”: Ndihmon kunder lukthit,cisteve, miomat, hemorroidet, pastrimin e trupit, imunitetin

Lëng nga kujdestarja e shtëpisë: për stomakun, cistet, miomat, hemorroidet, pastrimin e trupit, imunitetin

Bari i “Guardian House” emri latin “Sempervivum” njihet si një ilaç i fuqishëm për shumë sëmundje.

Jo vetëm për inflamacionet e brendshme, por edhe për sëmundjet e lëkurës, një vesh i përflakur përdoret për të trajtuar trupin tonë si brenda ashtu edhe jashtë.

Prandaj, nëse dëshironi ta përdorni këtë barishte në mënyrën më të shëndetshme të mundshme, bëjeni këtë recetë me mjaltë:

PERBERESIT E NEVOJSHM:

180 g fletë nga Sempervivum
500 g mjaltë
200 ml lëng limoni të shtrydhur

PROCEDURA:

Mblidhni 180 g gjethe nga Sempervivum, lajeni mirë dhe vendoseni në një blender ose mulli të mishit.

Shtoni mjaltë dhe përzieni derisa përbërësit të kombinohen – përzieni me një lugë druri ose plastike në mënyrë që të mos ketë reagime me metalin.

Do të merrni një përzierje të shijshme, por që të mos jetë shumë “e rëndë”, shtrydhni disa limona – për shije (deri në 200 ml, dhe është më mirë me 2-3 limona), shtoni në përzierje dhe përzieni përsëri.

Ju do të merrni një përzierje gjysmë të lëngshme.

Ruani në një kavanoz dhe mbështillni kavanozin me letër alumini.

Ruhet në frigorifer dhe hani 1-2 lugë, tri herë në ditë, gjysmë ore para vaktit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.