LIVE / Ministri britanik, hit në rrjetet sociale: qau për shkak të va.ksinimit /Video/

LIVE / Ministri britanik, hit në rrjetet sociale: qau për shkak të va.ksinimit /Video/

Shikuesit e emisionit “Goodmorning Britania” u mahnitën ndërsa shihnin këtë program në mëngjes ku i ftuari, ministri i Shëndetësisë Matt Hancock, u pa duke qarë ndërsa fliste për vaksinimin kundër koronavirusit, i cili filloi në këtë vend sot.

“Ne jemi të bindur që grupi tjetër i vaksinës koronavirus të Pfizer do të dorëzohet javën e ardhshme, në disa milion doza”, tha ministri pasi personi i parë në Britaninë e Madhe u vaksinua.

Ai filloi të qajë pasi një gjyshe 90-vjeçare nga Coventry dhe një pensionist nga Warwickshire u bënë njerëzit e parë në botë që morën një vaksinë të aprovuar të koronavirusit, ndërsa vendi bëri një hap të madh drejt përfundimit të të ashtuquajturës pandemi të “Ditës së V”. (vaksinimi).shiko videon per me shum

Leave a Reply

Your email address will not be published.