Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëmundje. Sëmundja me e perhapur tek shqiptaret..!?

Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëmundje. Sëmundja me e perhapur tek shqiptaret..!?

Studimet laboratorike kan treguar se hudhra e papjekur vr.et bakteret, ul lipidet e gja.kut dhe potencialisht ul presionin e gja.kut.

Kura me 12 Thelpinj Hudhra për Largimin e Peshës së Tepërt

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tumorit.

Për 7 ditë, pini ujë me hudhër, këtë bëjeni një herë në muaj.

Do të ngeleni pa fjalë me rezultatin.

Kur është koha e duhur për të pirë ujë me hudhër të bardhë?

– Kur trupi duhet të pastrohet nga toksina

– Në shenjat e para të një ohjeje

Përbërësit:

8 thelpinj hudhër

dhe një litër ujë.

Përgatitja:

Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb.

Shpëlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz.

Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin.

Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:

Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.

Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.

Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë.

Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.