Kjo pije më ngriti nga shtrati kur isha e ftohur..! Konsumohet vetem kur keni të ftohtë dhe ethe..!?

Kjo pije më ngriti nga shtrati kur isha e ftohur – sikur nuk kam asgjë..!

Nëse ju jeni vërtet i ftohtë dhe me ethe, dhe duhet të ngriheni sepse keni një ditë të vështirë para jush në të cilën duhet të jeni aktiv, i mbledhur dhe energjik, atëherë kjo pije do t’ju ngrejë plotësisht në këmbë dhe do t’ju mbajë të fortë. sigurisht 12 orë. – Ne nje.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

200 ml ujë
3 lugë çaji sheqer
1/3 lugë çaji pluhur piper i zi
Kafe (opsionale)

PROCEDURA:

Bëni kafe të zezë, mundësisht me kafeinë. Ju mund të përdorni kafe të zezë turke, të menjëhershme, jo-kafe, në varësi të asaj që pini.

Për shkak se është mirë të pini 200 ml kafe për këtë qëllim, çastit mund të jetë zgjidhja më e mirë.

Duhet të vendosni të paktën tre lugë çaji sheqer në kafe. Se çfarë sheqeri zgjidhni (të bardhë ose kafe) është zgjedhja juaj, por nuk duhet të përdorni ëmbëlsues artificialë, pasi glukoza është e nevojshme në këtë rast.

Pastaj shtoni 1/3 lugë çaji piper të zi (piper), dhe nëse mund të përdorni gjysmën, shtoni pak më shumë – efekti do të jetë edhe më i shpejtë.

Idealshtë ideale nëse keni një piper të zi të imët në një kokërr që do ta shtypni në një llaç ose do ta bluani të freskët, por speci i zakonshëm i bluar në një qese do t’ju ndihmojë gjithashtu.

Pini kafenë ndërsa është e nxehtë, është më efektive nëse e gëlltisni në një periudhë relativisht të shkurtër.

Shënim: sigurisht, nëse nuk pini kafe për shkak të presionit të lartë të gjakut ose nuk konsumoni sheqer – kjo recetë nuk është për ju.

Leave a Reply

Your email address will not be published.