Bronko – Pneumonia tërhiqet për 7 ditë – pas këtij ilaçi, mushkëritë tuaja janë kristal të pastra. E testuar..!

Pasi e botuam këtë recetë për herë të parë, lexues të shumtë thirrën të shprehin mirënjohjen e tyre me shumë përvoja pozitive dhe rezultate pas aplikimit të këtij ilaçi natyral.

Shumë faleminderit gruas që ndau recetën, sepse me të vërtetë ndihmoi shumë. Këtu është historia dhe receta origjinale, si dhe disa nga komentet nga lexuesit që ndanë përvojat e tyre:

“Përshëndetje, ky është një ilaç i vjetër, por i provuar për kollitjen e mukusit ngjitës tek fëmijët dhe të rriturit, i cili konsiderohet të jetë fajtori kryesor për bronkitin fillestar… Ky është një mjet i mirë që ndihmon në parandalimin e mukusit të trashë ngjitës të zbresë.

Kjo recetë më është dhënë 12 vjet më parë nga një grua, tani shoqja ime e dashur që punon në një farmaci. Dhe ai i vinte keq për vajzën time e cila ishte shumë e vogël në atë kohë dhe mezi merrte frymë, ajo po luftonte me kollitjen, dhe asnjë shurup që ata do të përshkruanin nuk na ndihmoi.

Farmacistja më tha: provoje, kjo është nga gjyshja my dhe faleminderit shumë gjyshes së saj, unë ende e përdor këtë ilaç natyral.

PERBERESIT E DUHUR PER TE RRITURIT:

500 g mjaltë livadhi (ndoshta më i fortë)
1 limon – lëng

3 lugë fara liri
1 lugë gjelle fara të sinapit të bardhë

PGRRBRSIT E NEVOJSHM PER FILMIJT MBI 3 VJET:

500 g mjalte bagremi ose ndonjë mjaltë tjetër i lehtë
1 limon – lëng

2 lugë fara liri
1 lugë çaji fara të sinapit të bardhë

PROCEDURA:

Bluani farat e liri dhe mustardë. Shtrydhni lëngun e një limoni të madh (ose dy limoneve më të vegjël), pastaj shtojeni në një kavanoz me mjaltë.

Perzieni mirë për të holluar pak mjaltin. Shtoni erëzat e bluara në mjaltin e holluar dhe përzieni mirë në mënyrë që mjalti të thithë përbërësit.

Mbulojeni dhe vendoseni në frigorifer.

Përdorimi: 3×1 lugë çaji në ditë për fëmijët dhe 3×1 lugë gjelle për të rriturit. Për shkak të lëngut të limonit, përzierja duhet të ruhet në frigorifer.

Leave a Reply

Your email address will not be published.