Reçeli i Mollës – shumë i bukur dhe i shijshëm, përgaditet për vetëm 10 minuta..!?

Reçeli i Mollës – shumë i bukur dhe i shijshëm, përgaditet për vetëm 10 minuta..!?

1 kg mollë

900 g sheqer

200 ml ujë

1 sheqer vanilje

1/3 lugë çaji limontus

100 g arra

PROCEDURA:

Zgjidhni mollë të bukura, të shëndetshme, mundësisht të forta, jeshile, pa ajdaret ose delikate pasi ato zbërthehen shpejt.

Sillni sheqerin dhe ujin të ziejnë, si sherbeti.

Gjatë kësaj kohe, qëroni mollët, pastrojini, pritini në të katërtat dhe më pas në pllaka me trashësi rreth 4-5 mm.

Kur sherbeti fillon të vlojë, vendosni mollët dhe arrat brenda, tundeni tenxheren dhe lëreni të gatuhet për 10 minuta.

Pak para fundit, shtoni sheqer vanilje dhe limontos.

Mbaroi. Mbulojeni me një peshqir kuzhine dhe lëreni për rreth 10 orë.

Më pas ruajeni në kavanoza.

Leave a Reply

Your email address will not be published.