Receta e shkencëtarit Bullgar, Profesor Hristo Mermerski – kuron kan’cer’in, mbron nga suImi në zemër dhe ka përfitime të shumta

Ilaçi natyral që e kanë provuar të gjithë – kuron kan’cer’in, mbron nga sulmi në zemër dhe ka përfitime të shumta

Sekreti i kësaj recete është se përzierja që rezulton, nëse konsumohet rregullisht, pastron enët e gjakut dhe sistemin tretës të mikroflorës patogjene, shëron zemrën, rikthen sistemin imunitar, pastron mëlçinë dhe veshkat.

Përmirëson gjithashtu funksionin dhe kujtesën e trurit dhe mbron nga sulmi në zemër. Receta u bë virale dhe njerëzit filluan ta bënin atë në masë dhe të ndanin përvojat e tyre të mahnitshme.

Ilaçi natyral me të vërtetë ka një efekt ringjallës dhe shëron të gjithë organizmin nga koka te këmbët.

Receta e shkencëtarit Bullgar, Profesor Hristo Mermerski, paraqitet nga shumë si një ilaç revolucionar, i cili gjoja shëroi mijëra njerëz nga kanceri.

“Ky eshtë ushqim për trajtimin e të gjithë organizmit, dhe kanceri në një organizëm të tillë tërhiqet vetë” – tha prof. Mermer në leksionet e tij.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

15 limona të freskët, të shëndetshëm
12 koka hudhër të freskët (shtëpi, jo nga Kina)
1 kg mjaltë cilësor

400 g arra të freskëta
400 g grurë

PROCEDURA Pergaditjes se grurit:

Vendosni 400 gr grurë në një enë qelqi të pastër. Mbushe me ujë dhe lëreni tere natën. Pas 10-12 orësh, kullojeni përmes një gaze të pastër, lani kokrrat mirë përmes një kullese.

Lëreni grurin të qëndrojë për 24 orët e ardhshme. Pastaj do të merrni grurë të mbirë, me fije prej 1-2 mm.

PEPRGATITJA:

Bluani së bashku: grurë të mbirë, arra dhe hudhër të qëruar. Grini 5 limona me lëvore, pastaj përziejini së bashku. Shtrydhni lëngun nga 10 të tjerët, pastaj shtoni atë në përbërësit e tjerë dhe përzieni derisa të merrni një përzierje homogjene.

Shtoni mjaltin dhe përziejeni për një kohë të gjatë me një lugë druri, pastaj ruajeni në kavanoza qelqi. Lëreni në frigorifer për 3 ditë, pastaj mund të filloni ta konsumoni.

Konsumimi

Konsumohet 30 minuta para ushqimit, një lugë gjelle mengjes, drek dhe para gjumit. Nëse e përdorni për të trajtuar kancerin, merrni 1-2 lugë gjelle çdo dy orë.

Profesor Mermerski thotë se receta garanton shëndet dhe jetë të gjatë, si dhe shërimin e kancerit, ruajtjen e freskisë së trupit, rininë dhe energjinë.

“Ky ilaç përmban të gjitha vitaminat, mineralet, substancat bioaktive, proteinat, karbohidratet dhe yndyrnat bimore. “Prandaj, përmirëson punën e të gjitha organeve dhe gjëndrave të brendshme që ruajnë shëndetin e trupit, dhe çon në një shërim të plotë të kanc’erit.” – tha mjeku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.