E thjeshtë fare Dieta që ju humbni të paktën 10 KG brenda një muaji!

E thjeshtë fare Dieta që ju humbni të paktën 10 KG brenda një muaji!

DIETA është shumë e thjeshtë dhe ju humbni të paktën 10 KG brenda një muaji!
Dieta hit premton të humbasë 10 kilogramë yndyrë në vetëm një muaj, dhe jo vetëm kaq, por flokët dhe thonjtë tuaj duhet të rriten më me harresë, lëkura juaj duhet të pastrohet dhe kjo do të çojë në një ndjenjë më të mirë të përgjithshme
Çështja është të shmangni karbohidratet, por në një mënyrë të thjeshtë.

Ju prisni karbohidratet vetëm nga e hëna në të shtunë dhe të dielën duhet të hani për mëngjes dhe drekë. Pastaj nga e hëna e tutje.
MUND TA HANI:
– Çdo lloj mishi

Produktet e qumështit, me sa më pak karbohidrate dhe mos e teproni me këto ushqime, feta, djathi Ella, gjysmë litër kos maksimum dhe djathë
– Perime (Të gjitha jeshile: lakër, marule, kastravec, lulelakër, brokoli, qepë, pak domate, kunguj të njomë, shparguj, selino, spinaq, raketë … të gjitha jeshile dhe disa ngjyra të tjera)

– Vezët në të gjitha mënyrat, nëse i skuqni, atëherë me pak vaj, një lugë gjelle!
– Arra (Bajame, arra, kikirikë … por një pjesë e vogël e këtyre ushqimeve çdo ditë)
– Uji është shumë i rëndësishëm gjatë gjithë ditës, rreth 2.5 litra minimum

– Çdo pastë, dmth. Pa miell
– Jo fruta, por deri të Dielën – Patatet, soja, fasulet, bishtajat, përsëri nuk përsërisim makarona, bizele, oriz, meze të lehtë, ëmbëlsira.
– Lëngje, pa sheqer

Përdorni LISTEN E PAR për 6 ditët e para. 7 ditë hyni për mëngjes dhe drekë patate makarona, oriz, gjithçka përveç ëmbël, nëse duhet të ëmbël atëherë merrni mjaltë ose ndonjë biskotë integrale, disa copa … Pastaj ktheheni në ditën e parë dhe përsëri pa karbohidrate.

Leave a Reply

Your email address will not be published.