Tortë aromatike dhe shumë e shijshme me mollë dhe rrush të thatë – nuk mund ta përshkruaj sa e shijshme është..!?

Tortë aromatike dhe shumë e shijshme me mollë dhe rrush të thatë – nuk mund ta përshkruaj sa e shijshme është..!?

Rrihni një përzierje të vezëve, sheqerit, kosit dhe miellit, pastaj derdhni gjysmën dhe piqni në furrë. Pastaj rregulloni mbushjen e mollës së grira dhe hidhni pjesën tjetër të brumit dhe piqni. Tortë e mrekullueshme.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

3 vezë
1 filxhan (prej 200 ml) sheqer
1 sheqer vanilje

1 filxhan kos
½ një gotë vaj
2 gota miell

. Pluhur pjekje
1 limon – lëvore e integruar

PER FILLIN:

8 mollë të mëdha të grira
100 g rrush të thatë + ujë
100 g bajame të shtypura

1 filxhan sheqer
1 sheqer vanilje

3 lugë bollgur
1 lugë çaji kanellë

PROCEDURA:

Perzini tre vezë me një filxhan sheqer derisa përzierja të zbardhet dhe të trashet. Shtoni përbërësit e mbetur dhe përzieni mirë në një përzierje homogjene.

Lyejmë një tabaka me përmasa 30×20 cm me gjalpë dhe e spërkasim me miell dhe shkundim pjesën e tepërt. Hidhni gjysmën e përzierjes dhe piqeni në një furrë të parangrohur në 180 gradë për 15 minuta.

Për mbushjen: Zhytni rrushin e thatë më parë në ujë, pastaj kullojeni pasi të fryhen. Qëroni një mollë dhe grijeni atë. Në një tas të madh, shtoni të gjithë përbërësit për mbushjen dhe bashkoni.

Shtroni mbushjen e përftuar në mënyrë të barabartë në koren e pjekur dhe hidhni pjesën tjetër të brumit në mbushje. Kthehuni në furrë të piqet në 170 gradë për 35 minuta.

Pastaj lëreni tortën në furrë edhe për 10 minuta me derën e hapur. Kur torta të ftohet, spërkateni me sheqer pluhur dhe priteni në copa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.