E gjeni kudo kete lule? Pastron veshkat dhe stomakun tuaj, pregatiteni ne kete menyre per te pasur rezultate

E gjeni kudo kete lule? Pastron veshkat dhe stomakun tuaj, pregatiteni ne kete menyre per te pasur rezultate

Luleradhiqe është një bimë e njohur mijëvjeçare dhe vetitë e saj mjekësore janë përdorur në trajtimin e sëm. undjeve të ndryshme shëndetësore.

Ajo detoksifikon mëlçinë, rregullon nivelin e kolesterolit, trajton ale. rgjitë dhe është ndihmë e madhe për gratë shtat. zëna.

Kjo bimë është e mirë për t’u konsumuar në fillim të pranverës, në muajin prill, dhe duhet marrë nga vende të cilat nuk janë shumë të ndotura. Luleradhiqe trajton diabetin, pastron gja. kun, rregullon metabolizmin dhe trajton prob. lemet e rënda të stomakut.
Gjethet e saj janë të larta në vitamina dhe mund të shtohet në sallata dhe ushqim të ndryshëm për t’ju ndihmuar të humbni peshë dhe të merrni ushqyesit e nevojshëm. Lulet e saj janë përdorur në përgatitjen e shurupit i cili pastron gja. kun, ndihmon tretjen, dhe heq kollën.

Çaj luleradhiqe përgatitet nga bimë të thata, të copëtuara dhe të grira. Merrni një gjysmë lugë çaji nga kjo përzierje dhe shtojeni atë në një kanë me ujë për të përgatitur çajin. E vloni dhe për 20 minuta. Pastaj e pini një gotë të tij tre herë në ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.