Ja mënyra sesi ti eliminoni të gjitha toksinat nga trupi juaj vetëm me këto 2 përbëres…

Ja mënyra sesi ti eliminoni të gjitha toksinat nga trupi juaj vetëm me këto 2 përbëres…

Zakonet jo të shëndetshme veçanërisht në të ushqyer, e dëmtojnë rëndë shëndetin tonë. Ato bëhen shkak i shtimit në peshë, gjë e cila në njerëz të ndryshëm ul vetëbesimin dhe i bën madje të kalojnë në depresion.

Ushqimet e përpunuara treten me vështirësi, si rrjedhojë në zorrë akumulohen shumë toksina të dëmshme që mbeten aty dhe çojnë në shtim të peshës trupore.

Për këtë arsye pastrimi i zorrës së trashë është shumë i rëndësishëm, sepse ju mbron nga mbipesha dhe shqetësime të tjera shëndetësore. Metoda e mëposhtme përfshin 2 përbërës: mjaltë dhe uthull molle.

Përbërësit:

2 lugë gjelle mjaltë,
2 lugë gjelle uthull molle.

Përgatitja:

Përzieni dy përbërësit në një filxhan dhe konsumojeni përzierjen menjëherë. Përdoreni atë në mëngjes me stomakun bosh për rezultate më efektive. Ky ilaç do të largojë toksinat e trupit dhe do t’ju ndihmojë të hiqni kilogramët e padëshiruar.

Përzierja është e mbushur me antioksidantë dhe ka veti antimikrobike që mund të përmirësojnë ndjeshëm shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Trajtimi do t’ju ndihmojë gjithashtu me:

Reduktimin e niveleve të kolesterolit. Parandalimin e sëmundjeve si diabeti dhe tumoreve. Rregullimin e presionit të gj akut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.