Ju ka shkuar ndonjehere ne mendje perse femrat Kineze e kane fytyren aq te paster? Fale kesaj perberje, ja receta

Ju ka shkuar ndonjehere ne mendje perse femrat Kineze e kane fytyren aq te paster? Fale kesaj perberje, ja receta

Perlat e grimcuara janë përdorur në mjekësinë kineze për më shumë se 2000 vjet, por vetëm në vitet e fundit përfitimet e tyre shëndetësore janë bërë të zakonshme në Perëndim.

Ato kanë provuar se përmirësojnë shëndetin e tretjes dhe kanë veti të forta kundër plakjes në lëkurën tuaj. Ndikimi që pluhuri margaritar mund të ketë në shëndetin tuaj të përgjithshëm është i rëndësishëm, por mbetet një sekret.

Hulumtimet nga dy studime të ndryshme shkencore kanë gjetur dy përfitime të veçanta të konsumimit të perlave të grimcuara.

Si të konsumoni perlat pluhur?

Si një suplement (diçka shtesë). Pluhuri i perlave nuk duhet të konsumohet pa e holluar atë në ushqim ose ujë. Ja një shembull: Miksoni ¼ e një luge çaji me pluhur margaritar me një pije (ujë, çaj, lëng portokalli etj). Vendos një ¼ e një luge çaji në kos. Vendosni një lugë çaji në një pjatë orizi.

Si maskë fytyre

Përdorimi më popullor i pluhurit margaritar është në receta për maska ​​fytyre ku përfitimet mund të aplikohen menjëherë në lëkurë. Kjo recetë do të lërë fytyrën tuaj të ndihet e freskët dhe më e re:

Përbërësit:

1e bardhë veze,

2 lugë gjelle me vaj ulliri,

1 lugë çaji me lëng molle,

1 lugë çaji të pluhurit të pastër të perlave.

Përgatitja:

Shtoni të bardhën e vezës, vajin e ullirit, lëngun e mollës , pluhurin e perlave në një tas dhe përziejini mirë. Merreni me të dy duart maskën tuaj të fytyrës dhe aplikojeni në lëkurë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.