Krejt natyrale / Pregatiteni vete kete perberje e cila do t’iu mbaj larg nga cdo virus: Konsumoni 1 luge gjelle cdo mengjes

Krejt natyrale / Pregatiteni vete kete perberje e cila do t’iu mbaj larg nga cdo virus: Konsumoni 1 luge gjelle cdo mengjes

Nëse doni të mbroni veten nga gripi apo ftohjet, ky il. aç i fuqishëm, i cili mund të përgatitet në shtëpi do të rrisë sistemin tuaj imunitar dhe do t’ju mbrojë nga çdo virus i mundëshëm.

Ky antibi. otik natyror është shumë i lehtë, i thjeshtë dhe në të njëjtën kohë është shumë i lirë. Gjëja më e mirë në lidhje me të është se nuk ka efe.kte anësore dhe është absolutisht i sigurt.

Përbërësit:

2lugë çaji mjaltë,

1 thelb hudhër,

2 lugë çaji pluhur xhenxhefil,

½ lugë çaji kanellë,

1/2 litër lëng limoni i freskët,

½ lugë çaji speca dje. gës pluhur.

Si ta përgatisni:

Përgatisni lëngun e freskët të limonit dhe pastaj shtoni kanelle, spec djegës pluhur, pluhur xhenxhefill dhe hudhër të grimcuar. Përziejeni mirë dhe pastaj shtoni mjaltin.

Vendoseni këtë përzierje në një enë qelqi dhe të lereni në temperaturën e dhomës për 3 orë. Pastaj ruajeni në frigorifer.

Si ta konsumoni për të rritur sistemin tuaj imunitar:

1 lugë gjelle çdo mëngjes.

Nëse keni të ftohje: 1 lugë gjelle 3 herë në ditë para ushqimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.