Mjekët janë të habitur! Një recetë që forcon kockat dhe gjunjët

Mjekët janë të habitur! Një recetë që forcon kockat dhe gjunjët

Kjo recetë e mrekullueshme vjen nga ilaçet natyrale dhe të gjithë përbërësit mund t’i gjeni në një dyqan ushqimesh të shëndetshme ose në një supermarket më të madh.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

10 lugë fara liri
5 lugë gjelle farat e susamit të bluara
50 g fara kungulli

50 g fara luledielli
50 g grurë në grurë

3 lugë rrush të thatë
1 kg mjaltë livadhi

PERGATITJA:

Thithni grurin në ujë dhe të nesërmen derdhni atë ujë, pije grurin dhe hidhni ujë të freskët mbi të. Ditën e dytë do të fryhet dhe gruri do të aktivizohet.

Ju gjithashtu mund të thithni rrush të thatë brenda natës para se të përgatisni përzierjen. Grini të gjithë përbërësit e tjerë, farat imët dhe farat mund të jenë më të trasha.

Në një tas të madh, përzieni të gjithë përbërësit. Kur gjithçka të bashkohet mirë, hidhni në një kavanoz qelqi.

PERDORIMI:

Merrni një lugë gjelle nga përzierja para mëngjesit dhe drekës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.