Njeher e pergjithmone Lirohuni nga sinoziti me kete perberje teper te thjeshte, ja receta

Njeher e pergjithmone Lirohuni nga sinoziti me kete perberje teper te thjeshte, ja receta

Sinoziti akut përfshin shenja të tilla si rrjedhja e hundëve, hundë të zëna, dhi. mbje koke që fillojnë papritmas dhe nuk zhd. uken as pas 10-14 ditësh. Në shumicën e rasteve, kjo gjendje zgjat 4 javë ose më pak.

Sinoziti shfaqet me inflamacion të sinuseve dhe ndodh që përsëritet edhe disa herë në vit. Zakonisht, trajtimi për sinuset përfshin përdorimin e antibi. otikëve, ndonëse këto të fundit mund të shkaktojnë efekte anësore. Prandaj, opsioni më i mirë është të përdorni mjete natyrale si ky që sugjeron artikulli:

Përbërësit e nevojshme:

¼ filxhan uthull molle

½ filxhan me ujë kokosi

1 lugë gjelle piper i kuq

1 limon i shtrydhur

1 lugë gjelle mjaltë

Udhëzimet:

Ngrohni ujin e kokosit dhe hidheni në një gotë të madhe. Shtoni uthullën e mollës dhe përziejeni mirë. Lëreni të ftohet, pastaj shtoni mjaltin dhe piperin e kuq. Përziejeni përsëri. Në fund, shtoni lëngun e limonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.