Pes dite vetem ju mjaftojne me kete kure dhe trupi juaj do te gjalleroj, mbi te gjitha do te keni edhe nje

Pes dite vetem ju mjaftojne me kete kure dhe trupi juaj do te gjalleroj, mbi te gjitha do te keni edhe nje

Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky ritëm është shkaktar i shumë sëm. undjeve të rrez. ikshme siç është diabeti, mbipesha, prob. lemet me tretjen e të tjera. Regjimet e shëndetshme ushqimore janë kthyer në një mënyrë efikase për ta ushqyer trupin me vitamina e minerale.

Hudhra dhe mjalti janë dy përbërës të rëndësishëm të mjekësisë popullore për të trajtuar sëm. undje e çrregullime.

Uthulla e mollës, gjithashtu, është një nga ushqimet më të shëndetshme që i vjen në ndihmë organizmit. Kombinimi i këtyre tre përbërësve formon një kurë natyrale të plotfuqishme që lu.fton një sërë sëm. undjesh të rënda. Hudhra ka vlera të fuqishme kundër inflamacionit dhe forcon sistemin imunitar.

Hudhra përmban sasi të mëdha të manganit, kalciumit, fosforit, seleniumit, vitaminës B6 dhe asaj C. Uthulla e mollës është ideale kundër prob. lemeve me tretjen, mbipeshën dhe dhim. bjeve të stomakut.

Mjalti është antioksidant, antiba. kterial dhe ar. mik i mikr. obeve. Ai është i mbushur me vitamina dhe minerale. Nëse do të zgjidhnim një term tjetër për të përshkruar mjaltin, ai me siguri do të ishte “ multivitaminë.” Mjalti shton energjinë, forcon sistemin imunitar, pakëson aler. gjitë, zbut kollën, fytin e lënduar, lufton infek. sionet dhe parandalon përhapjen e qelizave të dëmshme.

Përbërësit

1 filxhan çaji me mjaltë.

10 thelpinj hudhër të plotë ose të shtypur sipas preferencës.

1 filxhan çaji me uthull molle.

Udhëzimet

Përziejini të gjithë përbërësit deri sa të përfitoni një masë homogjene. Më pas, masën hidheni në një kavanoz qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Përpiquni të konsumoni dy lugë gjelle nga kjo kurë shëndetësore çdo mëngjes. Efektet janë më të forta gjatë pesë ditëve të para të konsumimit të kurës me uthull, mjaltë dhe hudhra.

Leave a Reply

Your email address will not be published.