Ju do të hani polenta çdo ditë pasi të lexoni se çfarë mund të bëjë për shëndetin tuaj

Ju do të hani polenta çdo ditë pasi të lexoni se çfarë mund të bëjë për shëndetin tuaj

Polenta është ushqimi më i shëndetshëm që rekomandohet çdo ditë, por përveç parandalimit të shumë sëmundjeve, polenta është një pjatë jashtëzakonisht e shijshme. Polenta u zbulua së pari si një pjatë në Italinë veriore. Emri i saj popullor është qull dhe ka qenë prej kohësh i njohur si një vakt rurale.

Shumë njerëz sot mendojnë se polenta dhe qulli janë dy pjata të ndryshme, por në fakt është e njëjta pjatë. Ai ndryshon vetëm në strukturën dhe gjatësinë e gatimit. Polenta që përgatisim sot është bërë nga mielli i misrit të menjëhershëm dhe është gati për disa minuta.

Mielli i verdhë ose i bardhë i misrit zakonisht përdoret për qull dhe gatuhet në një mënyrë specifike për shumë më gjatë. Në varësi të fundit, qullës i shtohet djathi, kremi, proshuta, rrudhat etj., Madje në disa vende mund të kombinohet me patate të ziera.

Polenta është një vakt shumë i shëndetshëm dhe i shijshëm dhe përgatitet shumë shpejt dhe lehtë, dhe mund të konsumohet në mënyra të ndryshme në kombinim me ushqime të ndryshme. Polenta është një vakt i bërë nga miell misri i bardhë ose i verdhë. Mielli i misrit është i pasur me shumë lëndë ushqyese të mbledhura në një vend.

Polenta nuk përmban gluten, kështu që mund të konsumohet nga të gjithë, madje edhe nga ata që kanë një problem me zorrët dhe stomakun. Alsoshtë gjithashtu një vakt ideal për fëmijët e vegjël dhe për ata që kujdesen për peshën e tyre dhe ata që duan të ushqehen shëndetshëm.

Përbërja e polentës dhe përfitimet e saj shëndetësore

Ky vakt i shijshëm përmban mjaft minerale, lëndë ushqyese dhe vitamina pasi trupi ka nevojë të funksionojë. Polenta ka një kontribut të madh në parandalimin e sëmundjeve të ndryshme si dhe në shëndetin e përgjithshëm të njeriut. Ai përmban yndyrna natyrore të quajtura karotenoidet që meritojnë përmirësimin e funksionit të zorrëve.

Polenta është një vakt i shkëlqyeshëm për të humbur peshë. Misri konsiderohet si drithërat më të shëndetshëm në botë. Isshtë një nga ushqimet më të mira të destinuara për funksionimin e duhur të trupit të njeriut që e mbush atë me forcë dhe energji.

Mielli i misrit përmban një numër vlerash ushqyese. Ky miell është një burim i shkëlqyeshëm i acidit folik, vitaminës B, vitaminave K dhe E, acidit pantotenik, tiaminës, riboflavinës dhe niacinës. Alsoshtë gjithashtu e pasur me fosfor, magnez, zink, kalcium, bakër, selen dhe mangan.

Falë këtyre vitaminave, polenta është vakti më ideal nëse jeni në dietë. Mjafton të hani një vakt polenta në ditë për të marrë të gjitha vitaminat dhe mineralet e nevojshme. 100 g polenta përmban rreth 380 kalori. Përmban vetëm ushqime natyrale.

Shtë një zgjedhje e shkëlqyeshme në suplementin e ushqimit për fëmijë dhe foshnjë. Për ta bërë këtë vakt të shëndetshëm edhe më të dëshirueshëm, bashkoni polentën me kos ose disa prej perimeve që fëmijët tuaj duan. Polenta parandalon rënien e imunitetit, zvogëlon rrezikun e kancerit.

Provenshtë vërtetuar shkencërisht se konsumimi i polentës parandalon shfaqjen e të gjitha proceseve inflamatore në trup dhe ndihmon në trajtimin e hemorroideve. Polenta forcon muret e zorrës së hollë dhe të trashë, por gjithashtu ka një efekt antioksidant në të gjithë organizmin.

Redukton kolesterolin e tepërt falë yndyrnave të mira që përmban, si dhe numrit të madh të fibrave dietike. Kjo do të thotë që një vakt do t’ju ngopë për disa orë pasi të hani, duke parandaluar kështu shtimin e peshës dhe duke siguruar lëvizje të rregullta të zorrëve.

Përgatitja e polentës. Ju mund të përgatisni polenta në shumë mënyra. Secila metodë përgatitet shumë e lehtë dhe e shpejtë. Ne do t’ju prezantojmë 3 mënyra të veçanta të përgatitjes së polentës.

Receta 1: Vendosni 3.5 gota ujë në një tenxhere ose tenxhere. Pastaj shtoni disa pika vaj luledielli dhe një majë kripe dhe trazojini. Kur uji të vlojë, ulni temperaturën në të cilën po gatuani dhe shtoni një filxhan polentë, duke e përzier vazhdimisht.

Llokoçiseni të djegurin e përgatitur derisa të trashet dhe shërbejeni me një lugë druri, pasi mendohet se lugë metalike mund të shkaktojë oksidim. Ju mund të shtoni fara ose perime tuaja të preferuara në polenta.

Receta 2: Mënyra e dytë për të përgatitur polentën është si më poshtë. Vendosni 1.5 litra ujë në një enë të thellë dhe shtoni 1 lugë çaji kripë dhe prisni që uji të vlojë. Pastaj shtoni 500 g miell misri. Mielli ka të ngjarë të mbetet në sipërfaqen e ujit.

Përdorni një lugë druri për të bërë një vrimë në mes të tenxhere dhe vazhdoni gatimin në një temperaturë të moderuar. Pas pak, mielli do të përzihet me ujin, do të fryhet dhe do të vlojë, atëherë polenta është gati për të shërbyer.

Receta 3: Vendosni 1 lugë gjalpë në një tenxhere në zjarr mesatar dhe prisni që të shkrihet. Pastaj shtoni 3 gota qumësht, një majë kripe dhe përzieni. Kur qumështi fillon të vlojë, shtoni gradualisht një filxhan jo të plotë të polentës, duke e përzier vazhdimisht. Llokoçis derisa masa të trashet. Më pas shërbejeni me djathë, salcë kosi ose kos.

Pjata të ndryshme mund të përgatiten nga polenta, dhe njëra prej tyre është proja. Përbërësit: 150 g polenta, 3 vezë, 200 g miell, 300 g djathë të copëtuar imët, 1 lugë çaji kripë, 1 qese pluhur pjekje, 200 ml kos, 100 ml vaj luledielli.

Përgatitja: Ndërsa përgatisni përzierjen, ndizni furrën të nxehet në 200 gradë. Në një tas, tundni vezët derisa të shkumë, pastaj shtoni vajin dhe kosin dhe tundeni përzierjen me një mikser.

Pasi të keni marrë një përzierje homogjene, shtoni polentën, miellin, një lugë çaji kripë dhe pluhur pjekje. Rekomandohet të përdorni miell pa gluten. Kur të gjithë përbërësit të përzihen, shtoni 300 g djathë të prerë imët.

Hidheni përzierjen në tepsi për pjekje ose në një tepsi të madhe të lyer paraprakisht me yndyrë dhe piqeni në 190 gradë derisa kore të marrë ngjyrë kafe të artë. Kontrolloni pjesën e brendshme të projës me një kruese dhëmbësh.

Dieta me polenta dhe kos

Përbërësit kryesorë në këtë dietë janë kosi dhe polenta, dhe së fundmi është shumë i popullarizuar. Kosi përdoret shpesh në shumë dieta, sepse ndikon në rregullimin e mikroflorës në zorrë, e kështu edhe në peshë. Përgatitni polentën me tre gota ujë të vluar, pak kripë dhe disa pika vaj.

Kur uji të vlojë, shtoni një filxhan polentë dhe përzieni derisa të merrni një përzierje të trashë. Për këtë dietë është më mirë të përdorni polenta shtëpiake. Ky vakt duhet të konsumohet dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje dy deri në tre orë para gjumit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *