Mëso si ta përgadisni këtë ANTIBIOTIK NATYROR – që shkatërron të gjitha infeksionet në trup

Mëso si ta përgadisni këtë ANTIBIOTIK NATYROR – që shkatërron të gjitha infeksionet në trup

Kjo përzierje e mrekullueshme, e cila daton që nga kohërat antike dhe është akoma aktuale, përmban veti antibakteriale, antivirale dhe antifungale.
Përbërësit e nevojshëm për të bërë këtë përzierje të mrekullueshme – një antibiotik natyral – janë lehtësisht të disponueshëm dhe mund të blihen në një treg lokal të gjelbër ose supermarket.
PERBERESIT E NEVOJSHM:

700 ml ufull molle të bërë në shtëpi (organik)
Rrënjë xhenxhefili të integruar
Një filxhan hudhër të integruar

2 lugë rrikë të integruar
2 lugë pluhur shafran i Indisë
Një filxhan qepë të integruar

PROCEDURA:
=Procedura është shumë e thjeshtë. Necessaryshtë e nevojshme të lani mirë të gjithë ushqimin dhe ta pastroni ose ta qëroni. Pastaj grijini ose bluajini imët.
Vendosini në një kavanoz të madh qelqi, përzieni dhe hidhni mbi ta acidin malik.

Mbylleni kavanozin fort me kapak dhe lëreni në një vend të errët dhe të freskët për dy javë.
Herë pas here gjatë atyre dy javëve, hapni kavanozin dhe përzieni përbërësit.

Përdorimi:
Merrni një lugë gjelle të përzierjes çdo ditë, dhe nëse jeni i sëmurë, mund të merrni dy lugë çaji, një në mëngjes dhe një në mbrëmje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.