Nese keni nivel te larte te sheqerit dhe dëshironi që ta ulni, atehere perdorni 1 kokerr veze..!?

Nese keni nivel te larte te sheqerit dhe dëshironi që ta ulni, atehere perdorni 1 kokerr veze..!?

Ju do të habiteni kur të mësoni se mund të kontrolloni nivelet e sheqerit në gj. ak me një vezë të zier.

Mbase mund të mendoni se është shumë mirë për të qenë e vërtetë, por sipas shumë nutricionistëve dhe specialistëve receta e mëposhtme me vezë është jashtëza konisht efektive në uljen e niveleve të sheqerit në gj. ak dhe mbajtjen e tij nën kontroll.

Shumë njerëz nga e gjithë bota vuajnë nga diabeti.

Kur insulina që trupi juaj prodhon nuk përdoret tamam ose kur pankreasi ndalon së prodhuari insulinë, atëherë shfaqet diabeti dhe nivelet e sheqerit në gj. ak rriten së tepërmi.

Ju mund të përjetoni lodhje, shikim të turbullt, kruarje në trup, hu mbje të papritur të peshës, mund të ndjeni etje ose urinoni shumë më shpesh nëse vuani nga ky problem. Të gjithë këto shenja tregojnë se mund të jeni të prekur nga diabeti.

Duhet të mos konsumoni ushqime që shkaktojnë rritje të niveleve të sheqerit në gj. ak ndërsa merrni il’açin e mëposhtëm. Ajo për të cilën keni nevojë është thjesht pak uthull dhe një vezë e zier.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zieni një vezë, ta qëroni dhe ta shp oni në disa vende me pirun. Vezën vendoseni në një enë dhe hidhni sipër saj pak uthull. Lëreni në këtë mënyrë gjithë natën.

Konsumojeni vezën së bashku me një gotë ujë të ngrohtë dhe një lugë gjelle uthull në mëngjes.

Përsëriteni këtë trajtim për disa ditë dhe pastaj kontrolloni sërish sheqerin në gj. ak. Krahasoni rezultatet pas dhe përpara trajtimit dhe do të shihni ndryshime të dukshme pas kurës me këtë il’aç

Per me shume ndjekni videon ne vazhdim

Leave a Reply

Your email address will not be published.