Tek femrat ashtu dhe tek meshkujt, ky është një ndër problemet më të përhapura : Përdoreni 2 herë në ditë dhe lejeni për 20 minuta që të

Tek femrat ashtu dhe tek meshkujt, ky është një ndër problemet më të përhapura : Përdoreni 2 herë në ditë dhe lejeni për 20 minuta që të

Gjunjët, bërrylat dhe sqe tullat me lëkurë të errët mund të ndodhin tek çdo njeri, pavarësisht moshës apo etnisë që i përket.

Kjo gjendje e lëkurës shfaqet zakonisht kur këto pjesë trupi fërkohen shpesh, për shkak të lëkurës së thatë, mungesës së higjienës, faktorit gjenetik dhe ekspozimit në diell për një kohë të gjatë.

Living ju prezanton disa disa mënyra natyrale për që kurojnë këtë gjendje të lëkurës: Sodë buke: merrni një lugë gjelle sodë buke dhe përziejeni me 1 gotë qumësht.

Aplikojeni përzierjen në zonat e errëta dhe masazhojeni melëvizje rrethore. Përsëriteni këtë procedurë 2 herë në ditë derisa të arrini rezultatet e dëshiruara.

Shafran Indie, mjaltë dhe qumësht: përzieni të gjitha elementet sëbashku derisa të formohet një formë paste. Aplikojeni pastën në zonat problematike dhe lërini të veprojnë për 20 minuta. Përsëriteni këtë procedurë çdo mbrëmje. Në fund hiqni pastën nga trupi me ujë vakët dhe uthull molle.

Sheqer dhe vaj ulliri ekstra i vi. rgjër: bëni një masë të trashë me sasi të barabartë sheqeri dhe vaji ulliri. Aplikojeni masën në zonat e errëta dhe mbajeni për 15 minuta. Më pas shpëlahuni me ujë të vakët e sapun natyral.

Limon me mjaltë: kjo është një tjetër mënyrë mjaft efektive për zbehur këtë problem të lëkurës. Përzieni 2 lugë lëng limoni me një lugë mjaltë.

Aplikojeni përzierjen në bërryla ose gjunjë dhe përsëriteni këtë metodë çdo ditë derisa të arrini rezultatet e dëshiruara

Leave a Reply

Your email address will not be published.