Tortë me çokollatë që është gati për 6 minuta – shkrihet në gojën tuaj..!?

Tortë me çokollatë që është gati për 6 minuta – shkrihet në gojën tuaj..!?

Nëse keni menduar se për 6 minuta nuk është e mundur të përgatitni ndonjë vakt të shijshëm apo edhe një tortë ose tortë – atëherë keni gabim. Këto receta që do të lexoni më poshtë vërtetojnë të kundërtën. Ushqim i kripur ose i ëmbël – gjithçka është e mundur për gjashtë minuta!

Tortë me çokollatë gati për 6 minuta – shkrihet në gojën tuaj

Tortë e shijshme e shpejtë që piqet në mikrovalë për vetëm 6 minuta. Nëse nuk keni një mundësi të tillë, atëherë piqni në një furrë të rregullt në 180 gradë për rreth gjysmë ore deri në 40 minuta. Ju mund të shihni detajet e procedurës në videon më poshtë të recetës së shkruar.

Përbërësit: 220 g miell, 30 g kakao, 10 g pluhur pjekje, 130 g sheqer, 100 ml vaj, 300 ml ujë të nxehtë, myk 16×26 cm. Për glazurën: 150 g çokollatë, 3-4 lugë vaj + pak lajthi të copëtuara / arra / kikirikë për shije

Procedura: Shosh miellin, kakaon dhe pluhurin pjekës. Shtoni 130 g sheqer dhe përzieni për të barazuar përbërësit e thatë. Shtoni 100 ml vaj, 300 ml ujë të ngrohtë në përzierje dhe përzieni përsëri me një tel për të barazuar përbërësit.

Do të merrni një përzierje të butë dhe me shkëlqim çokollate. Në një tas jo metalik me përmasa 16×26 cm të veshura më parë me letër furre, hidhni përzierjen që rezulton dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë. Piqeni në mikrovalë për 3 minuta. Nëse nuk keni një furrë me mikrovalë, atëherë piqni në një furrë të parangrohur në 180 gradë për rreth 35 minuta.

Kur të kenë kaluar 3 minuta, hiqeni tortën nga mikrovala, por do të vini re se nuk është plotësisht e gatshme, pastaj kthejeni për 3 minuta të tjera. Kontrolloni me një kruese dhëmbësh kur është gati. E lëmë tortën e pjekur të ftohet për 4-5 minuta, më pas e kthejmë në një pjatë servirëse dhe e heqim letrën e pjekjes.

Shkrini 150 g çokollatë dhe 3-4 lugë vaj në nxehtësi të ulët ose në mikrovalë. Shtoni pak arra të copëtuara ose lajthi ose kikirikë nëse dëshironi dhe përzieni. Hidhni tortën sipër, pastaj lëreni në frigorifer të ftohet dhe të forcohet.

Detajet mund t’i shihni në video ne vazhdim

Leave a Reply

Your email address will not be published.