Doktori shqiptar tregon si ta tejkaloni virusin për vetëm 2 ditë, ja çfarë duhet të veproni..!?

Doktori shqiptar tregon si ta kaloni virusin për vetëm 2 ditë, ja çfarë duhet të veproni..!?

Edmond Driçi, mjeku i njohur shqiptar ka bërë një rrëfim disi të çuditshëm në rrjetet sociale sa i përket pandemisë.

Ai tregoi eksperiencën e tij me Covid-19 dhe se si ka arritur që ta mundë këtë virus për vetëm 2 ditë. Mjeku u shpreh se arsyeja përse njerëzit e kalojnë me vështirë është për shkak të frikës që ata kanë.

Frika ndikon në perceptimin e virusit në tru dhe kjo është edhe arsyeja kryesore përse njerëzit humbasin jetën. Sakaq, ai u shpreh se Covid-19 e mundi për vetëm 2 ditë duke pirë 6 litra ujë në ditë. Sipasi tij kjo është një metodë mjaft e sukseshme dhe askush nuk është i detyruar ta besojë.

“Po ju percjell pervojen personale ndaj covid-19 dhe nuk eshte i detyruar askush ta besoje pervec meje dhe le te komentoje kush te doje si te doje. Kam kaluar pervoje shendetsore edhe me te rende se kaq por kjo tashme eshte e kaluar dhe miqte e mi te aferm dhe familjaret jane deshmitare.

Kontaktet e perditshme dhe te aferta me paciente nuk mund te mos na e bejne te pamundur viziten e keti bakteri ( edhe pse eshte bakter kjo ka nje shpjegim). Ne muajin gusht 2020 kisha vizite ne trupin tim kete bakter dhe jua bera “peshqesh” edhe familjareve ( duke perfshire edhe prinderit e moshuar). Tek une kjo gjendje zgjati dy dite dhe terapia ishte 6 litra uje ne dite( 12 litra ne dy dite) pa asnje ilac tjeter.

Cdo porcion uji ishte 500-750 ml uje dhe tre minuta bisede dhe porosi me ujin ( uji mbart memorie dhe aty regjistrohen me se miri valet skalare duke percjell cdo fjale ne cdo qelize te trupit). Kuptohet uji ka edhe efekte tjera qe tashme dihen nga cdo kush. Kryesore ne sherim eshte riformatimi i formularit kuantik. Verej dicka te cuditshme tek pacientet qe kur ju thua pi uje shume dhe jeto natyrshem cuditen sepse kane besim vetem tek ilacet dhe mundesisht e duan qesen plot.” -tha ai në postimin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *