Akullore në kushte shtëpie! Recete e shpejt dhe me plote shije..!?

Akullore në kushte shtëpie! Recete e shpejt dhe me plote shije..!?

Koha e pergatitjes 10 minuta:

2 gota uji me pana te fresket

30 ml qumesht te kondensuar (panda)

Gjysem luge çaji vanilje

1 gote sheqer

Kombino te gjithe ingridientet ne mikser duke i rrahur fort derisa te kemi nje mase kompakte. Mund te shtoni kakao sipas deshires futeni ne frigorifer derisa te ftohet por jo te ngrije. Perziejeni serish me luge dhe futeni ne ngrirje per 6 ore.

Disa nga faktet e panjohura të Akullores:

Kalciumi në akullore ndihmon në uljen e rreziqeve të sëmundjeve të tilla si presioni i lartë i gjakut, kanceri i zorrës së trashë dhe gurët në veshka.
Kalciumi gjithashtu ndihmon në uljen e fryrjes, zgjidhjen e ndryshimeve të humorit dhe probleme të tjera që përfshijnë sindromën para menstruacioneve.Kalciumi gjithashtu ndihmon në uljen e fryrjes, zgjidhjen e ndryshimeve të humorit dhe probleme të tjera që përfshijnë sindromën para menstruacioneve.

Ndiqeni videon ne vazhdim dhe mesoni menyren e pergaditjes hap pas hapi:

Leave a Reply

Your email address will not be published.