Bombica: 2 banane dhe vetem 2 kohë për këto “topa” të shijshme..!?

Bombica: 2 banane dhe vetem 2 kohë për këto “topa” të shijshme..!?

Biskota me dy banane për të cilat ju duhen dy minuta për t’u përgatitur. Mund t’i bëni të dobëta nëse përdorni përbërës të dobët, por sigurisht që mund t’i bëni edhe me përbërës që ju përshtaten më shumë.

biskota të shijshme me vetëm 3 përbërës

Vendosni dy lugë nutella në biskotat e bluara
Përbërësit: 250 g biskota të thërrmuara, 2 lugë gjelle nutella ose ndonjë krem ​​tjetër lajthie sipas zgjedhjes suaj, 2 banane dhe kokos për lyerje. Ju mund t’i rrisni ose zvogëloni përbërësit sipas nevojës, por mjaft topa dalin nga kjo sasi.

presim bananet

bashkoni përbërësit me dorë
Procedura: Vendosni 250 g biskota të grimcuara në një tas më të thellë, pastaj shtoni dy lugë të plota nutella ose krem ​​tjetër, të zbutur në temperaturën e dhomës. Zgjidhni edhe dy banane të pjekura, të mëdha, më pas copëtojini imët në rrota dhe shtojini te biskotat e shtypura.

përzierja është gati në gati një minutë

nga përzierja mund të bëni topa ose të përdorni një kallëp për të formuar forma të tjera
E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përzieni të gjithë përzierjen me dorë dhe të shtypni fjalë për fjalë bananet së bashku me kremin dhe ëmbëlsirat për t’u bashkuar në një përzierje të butë. Në fund, brumi që do të merrni duhet të ketë një qëndrueshmëri rëre të lagur, por gjithsesi kompakt dhe i lehtë për tu përpunuar.

në 2 minuta donutët tuaj janë gati
Menjëherë nga përzierja mund të grisni copa të vogla, t’i formoni në toptha me ndihmën e pëllëmbëve dhe më pas t’i rrokullisni në miell kokosi. Donutët tuaj janë gati dhe mund t’i shërbeni. Detajet e të gjithë procedurës mund t’i shihni në videon ne vazhdim

Leave a Reply

Your email address will not be published.