Krejtësisht natyrale receta që e bën furrën si të re xix../ PAMJE /

Krejtësisht natyrale receta që e bën furrën si të re xix..

Nëse ushqimi bie në fund të furrës dhe digjet, mos u brengosni. Ne në fakt kemi gjetur një metodë natyrale për ta pastruar atë dhe për ta bërë të
duket si e re përsëri.

Çfarë ju duhet?
Lëngu i një limoni
4 lugë çaji sodë bikarbonati
100ml uthull
1 lugë gjelle shampon për enë
Një litër ujë

Në një enë, përzieni lëngun e limonit, sodën, uthullën, shamponin dhe ujin. Vendoseni përzierjen në furrë dhe lëreni të veprojë për 15/20 minuta. Më pas, pastrojeni me ujë të ngrohtë dhe çfarëdo njolle që ka mbetur në furrë nga ushqimi, do të largohet lehtë.

Kjo është videoja e pastrimit:

Leave a Reply

Your email address will not be published.