lsh Futbollisti Prekazi: Tha Beogradi është qyteti im e shtëpia ime

Ish Futbollisti Prekazi: Tha Beogradi është qyteti im e shtëpia ime

Xhevat Prekazi, legjenda e futbollit kosovar që ka luajtur për 9 sezone me skuadrën e Partizanit të Beogradit, para sfidës me Skënderbeun zbulon se për kë ekip bën tifo. Ai jeton në kryeqytetin serb dhe për sfidën e së enjtes në “Europa League” pritet të jetë i pranishëm në stadium.

Në një intervistë për ‘klan’ ish-futbollisti i Partizanit të Beogradit dhe Galatasaray-t tregon se në të ardhmen shqiptarët mund të luajnë pa p roblem në Serbi. “Beogradi është qyteti im. Uroj fitoren e Partizanit të Beogradit, ky klub është shtëpia ime e dytë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.