Miksimi l Sodes Me Vaj Ulliri Ben Mrekulli.. Shikoni Se Cfare Semundje Sheron Dhe Ju Kursen Miliona Leke

Miksimi l Sodes Me Vaj Ulliri Ben Mrekulli.. Shikoni Se Cfare Semundje Sheron Dhe Ju Kursen Miliona Leke

Soda bikarbone ka aftësi që të largojë qelizat e vde. kura të lëkurës dhe të eli minojë shenjat e akneve nga fytyra, ndërsa vaji i ullirit ka veti anti-inflamatore, antioksiduese, qetësuese dhe hidratuese duke bërë kështu lëkurën tuaj shumë të butë.

Kombinimi i këtyre dy përbërësve mund të bëjë mrekulli për lëkurën tuaj dhe t’ju kushtojë pothuajse asgjë, prandaj pse nuk e provoni dhe shihni vetë.

Përbërësit:

-Sodë bikarbone (sodë buke)

-Vaj ulliri

Mënyra e përgatitjes:

Merrni një enë të vogël dhe përzieni vajin e ullirit dhe sodën bikarbone derisa të krijohet një masë homogjene. Vendoseni në zonat e fytyrës që janë probl ematike për ju dhe lëreni të qëndrojë për 5- 10 minuta, më pas shpëlani me ujë të vakët.

Përsëriteni këtë çdo ditë derisa të keni rezultatet e dëshiruara. Në pak javë, do të bindeni edhe vete se kjo maske ben mrekulli…

Leave a Reply

Your email address will not be published.