Nje grup shkencetaresh bejne kete hulumtim: Pastron stomakun dhe ul nivelin e sheqerit, gjithashtu u bën që të largoni kilet e tepërta duke mos qenë i uritur

Nje grup shkencetaresh bejne kete hulumtim: Pastron stomakun dhe ul nivelin e sheqerit, gjithashtu u bën që të largoni kilet e tepërta duke mos qenë i uritur

Farat e lirit janë një përbërës kyç për shëndetin e mirë. Ky përbërës i natyrshëm është plot me vitamina, minerale dhe veti që përmirësojnë shëndetin tonë.

Ndër të tjera, ne mund ta përdorim atë për të pastruar stomakun tonë. Përveç kësaj, është shumë e mirë për reduktimin e nivelit të sheqerit në gj. ak dhe oreksit. Si rezultat, ne mund të humbasim peshën pa qenë i uritur.

Nëse duam të përfitojmë nga të gjitha këto dobi të farave të lirit, duhet vetëm të pini këtë pije.

Gjëja e mirë për këtë pije është se ajo është 100% natyrale, nuk shkakton efe kte anë sore dhe është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Nëse dëshironi të mësoni si ta përgatisni, i kushtoni vëmendje udhëzimeve të mëposhtme.

Përbërësit:

3 lugë me fara liri,

1 litër ujë mineral

Si përgatitet dhe si përdoret:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zieni ujin derisa të arrijë pikën e vlimit. Pastaj vendosni farat e lirit në një termus dhe shtoni ujin e nxehtë.

Ky proces duhet të bëhet gjatë natës dhe lëreni të pushojë deri ditën tjetër.

Pas kësaj, duhet të pini 1 gotë nga kjo pije para ngrënies së vakteve. Nëse është e mundur që të pini një filxhan shtesë gjatë ditës, do të ishte shumë më mirë.

Kjo rutinë duhet të ndiqet për 10 ditë dhe duhet të pushoni për 10 ditët e ardhshme. Nëse është e nevojshme, ktheheni në rutinë derisa të ndjehemi të shëndetshëm.

Mos prisni më gjatë dhe filloni që sot të përfitoni nga të gjitha virtytet e çajit të farave të lirit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.