Ilaçi më i mirë: kjo zbraz zorrët në 6 orë dhe i pastron ato plotësisht..!?

Ilaçi më i mirë: kjo zbraz zorrët në 6 orë dhe i pastron ato plotësisht..!?

Për funksionimin e duhur të sistemit të tretjes, zorrët duhet të zbrazen rregullisht, çdo ditë. Bestshtë më mirë ta bëni atë më shumë se 2 herë, por shpesh ndodh që njerëzit të shkojnë në tualet vetëm disa herë gjatë gjithë javës. Ne nuk duhet ta konsiderojmë këtë situatë si normale. Ndoshta është kapsllëk, ose i njohur gjerësisht si kapsllëk.

Termi kapsllëk, dhe përdoret gjithashtu si kapsllëk ose kapsllëk, përdoret për të përshkruar një situatë kur zorra e trashë nuk mund të zbrazet, edhe pse ekziston nevoja për t’u zbrazur. Kapsllëku është zakonisht një problem i zgjidhur lehtësisht, por nëse nuk trajtohet, mund të shndërrohet në një gjendje kronike, e cila në planin afatgjatë mund të ketë pasoja më të rënda.

RECETA: Në 6 orë zbrazni zorrët si nën një rrjedhë të fortë uji

Vaji i ricinit është një laksativ natyral që përdoret për të përdorur më shpesh sepse nuk kishte shumë produkte në treg për këtë qëllim. Fatkeqësisht, ajo është më pak e njohur për brezat e sotëm, sepse përfaqësohet gjithnjë e më pak.

Nga ky vaj në kombinim me lëngun e portokallit, i cili është i pasur me fibra dhe lëndë ushqyese të dobishme, ju merrni një pije shumë të fuqishme dhe të shëndetshme për zbrazjen e zorrëve.

Kjo pije gjithashtu forcon imunitetin. Zbrazja e zorrëve është një proces shumë i rëndësishëm, i cili eliminon mbeturinat e grumbulluara dhe pikat nga trupi, gjë që ka një rëndësi të veçantë për parandalimin e sëmundjeve dhe ruajtjen e shëndetit të mirë.

Përbërësit: 1 filxhan lëng portokalli të shtrydhur sapo dhe 1 lugë gjelle vaj ricini

Procedura: për të përgatitur këtë pije, është shumë e rëndësishme të përdorni lëng portokalli të shtrydhur sapo. Lëngjet e blera përmbajnë një sasi të madhe sheqeri dhe shumë pak fibra, kështu që pija do të ketë një efekt të dobët. Pasi të keni shtrydhur lëngun e portokallit, shtoni një lugë gjelle vaj ricini dhe përzieni.

Për rezultate më të mira, rekomandohet që pija e përgatitur në këtë mënyrë të konsumohet një herë në ditë me stomak bosh. Zbrazja e zorrëve do të ndodhë pas 6-12 orësh. Këtu ka më shumë informacion në lidhje me vajin e ricinit, përdorimin e tij dhe recetat, dhe në fund teksti përfundon me rekomandime për ushqimin e duhur që do të sigurojnë lëvizjet e duhura dhe të rregullta të zorrëve.

Vaji i ricinit merret me shtypje të ftohtë të farave të pjekura dhe të qëruara të ricinit (Ricinus communis). Përveçse është laksativ, përdoret edhe për kujdesin e lëkurës dhe flokëve. Vaji i ricinit zbut, hidraton dhe ushqen lëkurën e thatë. Vendoseni në një shtresë të hollë direkt në lëkurë të pastër, me një masazh të butë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.