Pallaqinkat më të mira në botë: Receta e thjeshte te gjithe perberesit nga 4..!?

Pallaqinkat më të mira në botë: Receta e thjeshte te gjithe perberesit nga 4..!?

Eshtë koha për pallaqinka – një meze të lehtë për të moshuarit dhe të rinjtë. Ato mund të përgatiten në një version të dobët ose të yndyrshëm, kështu që të gjithë mund t’i kombinojnë ato me përhapjet më të bukura sipas shijes së tyre … Ne kemi recetën më të mirë në botë, provojeni, nuk do të pendoheni.

Receta më e mirë për brumë dhe pallaqinka që kam provuar ndonjëherë: vjen me 4 përbërës të cilët janë shumë interesantë. Këto petulla janë shumë të imta dhe të buta dhe nuk janë të yndyrshme ose të gomës kur kafshohen, dhe mund t’i mbushni nëse dëshironi, të gjitha aromat janë të mira

Përbërësit: 4 vezë, 400 g miell, 400 ml qumësht, 400 ml ujë të gazuar, 4 lugë vaj, një kripë dhe 1 sheqer vanilje.

Procedura: Rrihni vezët me një tel, pastaj shtoni gjysmën e miellit dhe qumështit, pastaj përzieni gjithçka mirë. Pastaj shtoni gjysmën e dytë të miellit dhe qumështit, pak kripë, sheqer vanilje dhe vaj, dhe bashkojini që të mos formojnë gunga. Në fund shtoni ujin e gazuar dhe përziejeni mirë derisa të qetë dhe të qetë.

Lëreni përzierjen të pushojë në frigorifer për një orë. Gjatë asaj kohe, përbërësit do të përzihen mirë dhe brumi do të piqet më mirë, dhe petullat nga e para në të fundit do të kenë të njëjtën trashësi. Lyejeni tiganin e petullave me pak vaj dhe ngroheni mirë, pastaj hidhni një lugë çaji me përzierjen në të.

Hidhni shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjitha anët dhe piqni për disa sekonda në njërën anë, pastaj kthejeni nga ana tjetër, piqni të njëjtën sasi ose më të shkurtër. Renditni petullat e pjekura njëra mbi tjetrën, mbuloni pjesën e sipërme me të dytën përmbys në pjatë dhe mbushni sipas dëshirës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *