Reagimi i Elvis Naçit pas ngjarjes në Xhami që tronditi te gjithe shqiptarët..!?

Reagimi i Elvis Naçit pas ngjarjes në Xhami që tronditi te gjithe shqiptarët..!?

Elvis Naçi ka reaguar për pla gosjen e 5 besimtarëve myslimanë në xhaminë “Dine Hoxha” ditën e djeshme tek rruga e Kavajës në Tiranë.

Përmes një postimi në Facebook, ai bën thirrje për mbizotërimin e qetësisë dhe paqes në këto ditë Ramazani. Elvis Naçi më tej uron shërim të shpejtë për 5 të pla gosurit, të cilët u su lmuan dje brenda xhamisë në Tiranë.

“Lusim Zotin e Madherishem t’ju jape sherim të shpejtë vëllezërve tanë që u su lmuan dhe u pla gosen brenda Xhamise Dine Hoxha Tirane, ne kete Ramazan te begate duhet t’i marrim gjerat me qetesi ku paqja dhe falja të mbizoterojë! Amin”, shkruan Elvis Naçi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.