Zbulohet receta sekret e gjyshes,Kombinimi “Magjik” Mjalte dhe Hithera..!? Kaq ju duhet per te kuruar keto semundje..!?

Zbulohet receta sekret e gjyshes,Kombinimi “Magjik” Mjalte dhe Hithera..!? Kaq ju duhet per te kuruar keto semundje..!?

Një recetë e vjetër popullore e mjaltit dhe hithrës së re që përdoret për imunitet, anemi, mëlçi dhe..!?

Mblidhni sa më shumë hithra të reja, lajeni mirë, copëtoni dhe hidhni mbi të mjaltë, përzieni mirë dhe mbulojeni. Pas një kohe, mund të konsumoni një lugë çaji në mëngjes për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme, ose 2-3 lugë çaji gjatë ditës për qëllime shërimi.

Hithër dhe mjaltë: vetëm 2 lugë gjelle në ditë, shëron aneminë, mëlçinë, fshikëzën e tëmthit, pagjumësinë, migrenën
Ne kemi shkruar shumë herë për mjaltin, vlera e tij shëruese është vlera e energjisë, por në kombinim me një superbak ju merrni një ilaç shumë të fuqishëm dhe të fuqishëm.

Hithra është pastruesi më i mirë i gjakut dhe bima më e mirë medicinale për përmirësimin e gjakut. Ka një efekt pozitiv në pankreas dhe ul sheqerin në gjak. Kjo barishte shëron gjithashtu sëmundjet dhe pezmatimet e traktit urinar, si dhe mbajtjen e urinës.

Kjo barishte është një diuretik i shkëlqyeshëm, një mjet për parandalimin e anemisë. Veçanërisht rekomandohet ta konsumoni në pranverë.

Gjethja e hithrës është një burim i vitaminave A, B, D, E dhe K, mineraleve: kalcium, mangan, hekur, kalium, zink, magnez dhe bakër, si dhe enzima, klorofil.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 kg gjethe hithre
2 limona
2 mollë
500 g mjaltë ose sheqer të pa rafinuar
xhelatinë ose pektinë

PROCEDURA:

Përzieni hithrat dhe mollët. Vendosni përbërësit së bashku me dy limona në një blender dhe përzieni derisa të merrni një përzierje homogjene. Përzierja do të ngrohë përzierjen në blender.

Pastaj shtoni mjaltin dhe xhelatinën, varësisht nga pesha dhe udhëzimet në paketim.

Ndërsa përzierja është e nxehtë (nëse nuk është, mund ta vendosni për pak kohë në avull dhe ta ngrohni) ruajeni në kavanoza të ngrohtë dhe steril. Merrni dy lugë çdo ditë para vaktit.

Hithra është mënyra më e mirë për të pastruar gjakun dhe për të përmirësuar numrin e gjakut. Ka një efekt pozitiv në pankreas dhe ndihmon në uljen e sheqerit në gjak.

Kjo përzierje gjithashtu mund të trajtojë disa infeksione të traktit urinar dhe të stimulojë florën e zorrëve.

Hithra përdoret gjithashtu për të trajtuar mëlçinë dhe fshikëzën e tëmthit, kur ka shqetësime të gjumit dhe pagjumësi të gjatë, përdoret për të trajtuar tumorin e mëlçisë, ngërçet e stomakut, ulçerat, sëmundjet e mushkërive etj.

Përzierja është gjithashtu shumë e dobishme në infeksionet virale dhe bakteriale.

Nëse nuk keni hekur të mjaftueshëm në gjak dhe vazhdimisht ndiheni të lodhur, hithra është pikërisht ajo që ju nevojitet! Hithra përmban shumë hekur dhe trajton me sukses aneminë.

Pasi të filloni të përdorni këtë përzierje do të shpërtheni me shëndet dhe energji!

Per me shume ndjekni videon ne vazhdim

Leave a Reply

Your email address will not be published.