Shumica e konsiderojnë atë një zëvendësim të bakllavasë: Një tortë e bërë nga disa përbërës..!? Ndryshe njihet si Bakllava pa Kore..!?

Shumica e konsiderojnë atë një zëvendësim të bakllavasë: Një tortë e bërë nga disa përbërës..!? Ndryshe njihet si Bakllava pa Kore..!?

Ekzistojnë disa versione të tortes me aromë bakllava, e cila përgatitet shumë lehtë. Të gjitha versionet janë të lehta për tu përgatitur dhe më e rëndësishmja, shumë të shijshme. Ne do të paraqesim më të mirën prej tyre.

Kur dëshironi një tortë të shpejtë me arrë, dhe ajo shkrihet në gojën tuaj – atëherë provoni recetën për BAKLAVA PA KORE

Të gjithë e dimë që njëra është bakllava, por ky është një zëvendësim i shkëlqyeshëm i shpejtësisë. Kur dëshironi të përshëndetni mysafirët ose nëse dëshironi që një tortë e shpejtë me arrë të shkrihet në gojën tuaj, atëherë kjo është receta e duhur për ju. Masat janë me një gotë 200 ml.

Përbërësit: 4 vezë 1 gotë (200 ml) miell , 2 gota sheqer, 1 filxhan bollgur, 1 filxhan vaj, 1 gotë qumësht, 2 gota arra të shtypura. Për sherbetin: 600 ml ujë dhe 2 gota sheqer

Procedura: Fillimisht sherbeti përgatitet në mënyrë që të ketë kohë të ftohet ndërsa ëmbëlsira është duke u pjekur. Përzieni ujin me sheqerin, pastaj vendoseni në zjarr. Zieni për disa minuta, pastaj hiqeni nga zjarri. Ngroheni furrën në 180 gradë. Rrihni vezët me sheqerin derisa të zbardhen dhe të trashen.

Në një tas tjetër, përzieni përbërësit e thatë, pastaj shtoni ato në vezët e rrahura dhe përzieni. Pastaj shtoni përbërësit e lëngshëm dhe perzieni përzierjen në mënyrë që të mos ketë gunga.

Një tepsi me madhësi 25×30 cm ose sipas zgjedhjes suaj, lyejeni me miell, pastaj hidhni në të përzierjen e përgatitur.

Hedhim sherbetin e ftohur mbi bakllave dhe e lëmë të ftohet në temperaturën e dhomës, pastaj e fusim në frigorifer. Pastaj priteni në kube, rombe ose trekëndësha dhe shërbejeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *