Terapia me vezët e Thëllëzave, zgjat 48 ditë, pastron trupin dhe forcon imunitetin..!?

Terapia me vezët e Thëllëzave, zgjat 48 ditë, pastron trupin dhe forcon imunitetin..!?

Vezët e thëllëzave janë një ilaç i shkëlqyeshëm natyror për njerëzit që janë të sëmurë ose jane duke u shëruar nga sëmundja, gratë shtatzëna, fëmijët e vegjël dhe madje edhe njerëzit e shëndetshëm që thjesht duan të rrisin imunitetin e tyre.

Sidoqoftë, jo të gjitha vezët e thëllëzave janë të mira. Crucshtë thelbësore në cilat kushte jetojnë të njëjtat thëllëza. Kur blini vezë, kini kujdes se nga cili prodhues i blini.Eshtë e rendesishme që thëllëzat të hanë ushqim cilësor.

Vezët e thëllëzave është treguar se ngadalësojnë plakjen, ndihmojnë në rikuperimin e sëmundjeve serioze, ndihmojnë fëmijët të zhvillohen siç duhet dhe gjithashtu mbrojnë nga viruset.

Ato përdoren gjithashtu si përbërës në kozmetikë për kujdesin e lëkurës dhe flokëve. Nëse vuani nga sëmundje të ndryshme kronike, të tilla si astma, presioni i lartë i gjakut, anemia, etj, vezët e thëllëzave janë një ushqim i shkëlqyeshëm për ju.

Vezët e thëllëzave janë një burim i vërtetë i vitaminave. Ato përmbajnë sasi të mëdha fosfori dhe hekuri, vitamina B. Ato gjithashtu kanë një efekt të dobishëm në sistemin nervor, kështu që mund t’i përdorni nëse jeni të prirur për nervozizëm, ankth ose depresion.

Ato kanë një efekt të dobishëm në organe të tilla si mëlçia, zemra, qarkullimi i gjakut. Nëse keni probleme me metabolizmin dhe tretjen, vezët e thëllëzave janë një ushqim i shkëlqyeshëm sepse ndihmojnë tretjen dhe stimulojnë punën e zorrëve dembele.

Vezët e thëllëzave konsumohen pa përpunim të mëtejshëm, nëse doni të keni një efekt të plotë në trupin tuaj. Rekomandohet të pini pesë vezë në mëngjes, në stomak bosh, gjysmë ore deri në një orë para mëngjesit. Terapia duhet të zgjasë 48 ditë.

Ju do të duhet 240 vezë për një terapi. Kur të keni mbaruar terapinë, bëni një pushim prej tre muajsh në mënyrë që të mund ta përsërisni atë. Për të qëndruar të shëndetshëm, rekomandohen të paktën dy terapi të tilla në vit.

Kjo është padyshim një terapi e rekomanduar, mund të merret në një dozë më të ulët, ndërsa një dozë më e lartë rekomandohet për pacientë më të rëndë. Sigurisht, përmbledhja e 5 vezëve nuk është e detyrueshme dhe gjithçka varet nga stili juaj i jetesës, ju vetëm duhet të përmbaheni në pushimet midis terapive. Mund të konsumoni deri në 2 vezë në ditë, nëse jeni të shëndetshëm dhe dëshironi vetëm të forconi imunitetin tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *