“Rosopas” dhe hirrë – kombinimi më i mirë për mëlçinë yndyrore, tumoret dhe traktin tretës

“Rosopas” dhe hirrë – kombinimi më i mirë për mëlçinë yndyrore, tumoret dhe traktin tretës

Mëlçia është një nga organet më të mëdha në trup që ka aftësinë të rigjenerohet vetë. Sëmundja e mëlçisë është një shkak shumë i zakonshëm i vdekjes, kështu që shëndeti i tij duhet të merret parasysh. Mëlçia luan një rol në tretjen e ushqimit dhe eliminimin e toksinave që marrim çdo ditë.

Shkaku më i zakonshëm i dëmtimit të mëlçisë është mjekimi. Al-alkoolistët dhe njerëzit që pinë pije të gazuara dhe të ëmbëlsuara mund të ekspozohen ndaj blusë nëse marrin drogë ose alkool në të njëjtën kohë.

Në të kaluarën, nënat u jepnin hirrë fëmijëve të vegjël si një zëvendësues për qumështin e gjirit. Hirra përdoret në mjekësinë popullore për të forcuar imunitetin, për të trajtuar lodhjen kronike dhe rraskapitjen, është i përshtatshëm për atletët, njerëzit që vuajnë nga osteoporoza, por edhe për njerëz plotësisht të shëndetshëm. Më së shpeshti rekomandohet për njerëzit që kanë disa sëmundje të mëlçisë.

Përbërja e hirrës

Në hirrë do të gjeni përbërësit më të mirë dhe më të vlefshëm që përmbahen në qumësht – vitaminat E dhe B, minerale dhe sheqerna të qumështit. Përmban gjithashtu fosfor, natrium, kalium, magnez, zink, hekur, bakër, kobalt dhe mangan. Isshtë gjithashtu e pasur me vitamina, aminoacide dhe proteina dhe ka pak kalori, kështu që shpesh rekomandohet gjatë dietave.

Konsumi i hirrës do të rrisë sekretimin e serotoninës (hormoni i lumturisë), kështu që do t’ju ​​çlirojë nga stresi dhe do t’ju ​​japë energji dhe humor të mirë. Aminoacidet e hirrës rekomandohen veçanërisht nëse merreni aktivisht me sporte.

Hirra përmban gjithashtu imunoglobulina dhe laktoferinë, të cilat parandalojnë inflamacionin në trup. Përmban gjithashtu baktere të gjalla dhe nëse konsumohet me masë, mund të jetë një probiotik efektiv. Hirra përdoret për të trajtuar pothuajse të gjitha problemet e mëlçisë.

Kjo do të thotë që është gjithashtu efektiv në mëlçinë yndyrore, mëlçinë e dëmtuar, për shkak të sëmundjeve virale si verdhëz ose hepatiti, dhe veçanërisht në mëlçinë e dëmtuar për shkak të konsumit të alkoolit, ushqimeve jo të shëndetshme dhe yndyrore.

Ilaçi i hirrës kundër tumoreve dhe rigjenerimi i organeve të tretjes – recetë

Kjo recetë parandalon përhapjen e meta-stazave. Kjo recetë rekomandohet veçanërisht për banorët që jetojnë pranë fabrikave dhe në qytete të ndotura, për njerëzit që janë të ekspozuar ndaj rrezatimit, të cilët janë të ekspozuar ndaj gazrave të shkarkimit dhe metaleve të rënda për shkak të vendit të punës.

Me këtë recetë nuk mund të kuroni një formë të rëndë të kancerit, por mund të ndihmojë në fazat fillestare nëse zbulohet me kohë, normalisht, me konsultë të mjekut.

Përbërësit: 1 filxhan gjethe të thata ose të freskëta të rosopas (Fumaria) (25 gramë), 1 filxhan sheqer kafe (200 g) ose 120 ml shurup panje, 3 litra hirrë dhie të freskët, 1 lugë salcë kosi të freskët, 1 kavanoz të madh, garzë dhe gur të pastër për shtypje .

Procedura: Mundohuni të gjeni hirrë shtëpie nga njerëz që mbajnë dhi në një mënyrë natyrale dhe në kushte higjienike. Bëni një qese nga garza, vendosni barishte në të, pastaj qepeni mirë. Vendoseni qesen e gazit në pjesën e poshtme të kavanozit të qelqit.

Shtoni një gur të vogël shtytës, jo shumë të madh, por mjaft të madh në mënyrë që çanta të mos notojë në sipërfaqe. Pastaj derdhni hirrë dhie dhe shtoni salcën e kosit të fresk dhe ëmbëlsuesin. Mbuloni kavanozin me disa shtresa garzë dhe sigurojeni me një shirit gome për të parandaluar hyrjen e insekteve, pasi lëngu duhet të fermentohet.

Lëreni kavanozin në një vend të errët dhe të ngrohtë për dy javë. Pas 14 ditësh majaja është gati për të pirë. Përdorimi: Gjysmë gote (120 ml) para ngrënies, tri herë në ditë. Kjo pije do të rigjenerojë të gjithë organizmin. Epiteli i organeve të tretjes do të rigjenerohet plotësisht.

Kjo pije e fermentuar ka aftësinë të heqë metalet e rënda dhe radionuklidet nga trupi. Gjithashtu eliminon qelizat tumorale dhe ndalon përhapjen e metastazave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *