Kura Sekrete E Gjyshes,Kombinimi “Magjiik” Mjalte Dhe Hithera..!? Kaq Ju Duhet Per Te Kuruar Keto Semundjee..!!

Kura Sekrete E Gjyshes,Kombinimi “Magjiik” Mjalte Dhe Hithera..!? Kaq Ju Duhet Per Te Kuruar Keto Semundjee..!!

Një recetë e vjetër popullore e mjaltit dhe hithrës së re që përdoret për imunitet, anemii, mëlçi dhe..!?

Mblidhni sa më shumë hithra të reja, lajeni mirë, copëtoni dhe hidhni mbi të mjaltë, përzieni mirë dhe mbulojeni. Pas një kohe, mund të konsumoni një lugë çaji në mëngjes për parandalimin e sëmunddjeeve të ndryshme, ose 2-3 lugë çaji gjatë ditës për qëllime shëriimi.

Hithër dhe mjaltë: vetëm 2 lugë gjelle në ditë, shëron anemiinë, mëlçinë, fshikëzën e tëmmthiit, pagjumësinë, miigrenën
Ne kemi shkruar shumë herë për mjaltin, vlera e tij shëruese është vlera e energjisë, por në kombinim me një supeerbak ju merrni një iilaç shumë të fuqiishëm dhe të fuqiishëm.

Hithra është pastruesi më i mirë i gj akut dhe bima më e mirë medicinale për përmirësimin e gj akut. Ka një efekt pozitiv në pankreas dhe ul sheqerin në gj ak. Kjo barishte shëron gjithashtu sëmunddjeet dhe pezmattimeet e traktit uriinar, si dhe mbajtjen e uriinës.

Kjo barishte është një diuretik i shkëlqyeshëm, një mjet për parandalimin e anemiisë. Veçanërisht rekomandohet ta konsumoni në pranverë.

Gjethja e hithrës është një burim i vitaminave A, B, D, E dhe K, mineraleve: kalcium, mangan, hekur, kalium, zink, magnez dhe bakër, si dhe enzima, klorofil.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 kg gjethe hithre
2 limona
2 mollë
500 g mjaltë ose sheqer të pa rafinuar

PROCEDURA:

Përzieni hithrat dhe mollët. Vendosni përbërësit së bashku me dy limona në një blenndeer dhe përzieni derisa të merrni një përzierje homogjene. Përzierja do të ngrohë përzierjen në blender.

Pastaj shtoni mjaltin.

Ndërsa përzierja është e nxehtë (nëse nuk është, mund ta vendosni për pak kohë në avull dhe ta ngrohni) ruajeni në kavanoza të ngrohtë dhe stteriil. Merrni dy lugë çdo ditë para vaktit.

Hithra është mënyra më e mirë për të pastruar gj akun dhe për të përmirësuar numrin e gj akut. Ka një efekt pozitiv në pankreas dhe ndihmon në uljen e sheqerit në gj ak.

Kjo përzierje gjithashtu mund të trajtojë disa inffeksiione të traktit urinar dhe të stimulojë florën e zorrëve.

Hithra përdoret gjithashtu për të trajtuar mëlçinë dhe fshikëzën e tëmthit, kur ka shqetësime të gjumit dhe pagjumësi të gjatë, përdoret për të trajtuar tummoriin e mëlçisë, ngërçeet e stomakut, ulçerat, sëmunddjeet e mushkërive etj.

Përzierja është gjithashtu shumë e dobishme në infekksioneet viirale dhe baktteriiale.

Nëse nuk keni hekur të mjaftueshëm në gj ak dhe vazhdimisht ndiheni të lodhur, hithra është pikërisht ajo që ju nevojitet! Hithra përmban shumë hekur dhe trajton me sukses anemiinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *