Ky eshte caji i cili ne kete periudhe i duhet cdo lloj moshe / Liron dhe pastron rrugen e frymemarrjes si dhe

Ky eshte caji i cili ne kete periudhe i duhet cdo lloj moshe / Liron dhe pastron rrugen e frymemarrjes si dhe

Çaji i gjetheve të dafinës pastron mushkëritë, madje edhe tek pirësit e duhanit për një kohë të gjatë

“Tani në një kohë pand. emie të vi. rusit, është veçanërisht e rëndësishme të ruash shëndetin e rrugëve të frymëmarrjes që janë të parët që go. diten nga kjo sëm. undje e ke qe.”

“Një bar jashtëz akonisht shërues për trajtimin e ftohjeve dhe pez. matimit të rrugëve të frymëmarrjes është fleta e dafinës që ne zakonisht e përdorim si erëz”

“Gjethja e dafinës është e domosdoshme për problemet e frymëmarrjes, sepse ka efekt antiseptik. Shtë shumë e pasur me vitamina dhe minerale, madje përmban selen, i cili konsiderohet si një përbërës i shkëlqyeshëm parandalues ​​edhe për sëm. undjet më të rënda.

Mund të përdoret si çaj ose shurup, pasi është i dobishëm për pastrimin e mushkërive, veçanërisht tek duhanpirësit, për trajtimin e bronkitit dhe dhimbjes së fytit, fytit dhe traktit të plotë të frymëmarrjes.

RECETA 1 – Përbërësit: 3-4 gjethe dafine, 300 ml ujë, 1 lugë çaji mjaltë, pak propolis, 1 fetë limoni dhe 1 fletë rozetë (ëmbëlsira). Procedura: Prisni imët tre deri në katër gjethe dafine, zhytini në 300 ml ujë dhe ziejini për 10 minuta, derisa të tretet një e treta e ujit.

Pastaj lini çajin të qëndrojë për 10 minuta, kullojeni në një filxhan dhe pijeni atë 2-3 herë në ditë. Shtoni një lugë çaji me mjaltë, pak propolis, një fetë limoni ose një rozetë gjethesh për të zbutur ithtesine.

Kush për arsye shëndetësore nuk mund ose nuk i pëlqen pijet e ëmbla, atëherë në këtë çaj mund të vendos një majë kripe deti ose të sht. yp një copë kubike supë, siç bëj shpesh, sepse në atë mënyrë është më e bukura për mua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *