l kisha 2 gurë në veshkën e djathtë dhe vetëm nga ky lëngu arrita ti zhduk tërësisht..!

I kisha 2 gurë në veshkën e djathtë dhe vetëm nga ky lëngu arrita ti zhduk tërësisht..!

Veshkat janë organe shumë të rëndësishme dhe luajnë një rol jetësor në trupin tonë. Ata pastrojnë gjakun nga toksinat pa ndërprerje, duke eliminuar të gjitha substancat e dëmshme që hyjnë në trupin tonë.Behet fjale per majdanozin.Është një diuretik i shkëlqyer që natyrisht heq ujin e tepërt nga trupi juaj.

Kjo është arsyeja pse ajo është e përfshirë në një numër të madh të dietave që trajtojnë hiper tens ionin dhe mosfunksionimin e veshkave. Ai është gjithashtu një armë ideale kundër anemisë, anoreksise, dobësise së përgjithshme, lodhjes mendore dhe fizike për shkak të përmbajtjes së saj të lartë të vitaminave dhe mineraleve.

Është efektiv në përmirësimin e cilësisë së flokëve dhe thonjve tuaj, dhe është i dobishem për të trajtuar problemet e lëkurës.Lajeni mirë, priteni dhe vëreni atë në një enë me 1 litër ujë.Lereni te vloje për 10 minuta dhe me pas lereni të ftohet.

Çajin hidheni ne nje shishe qelqi te paster dhe mbajeni ne frigorifer. Pini 1 filxhan çdo ditë. Gurat do te dalin shume shpejt nepermjet urinimit.Majdanozi është ndoshta trajtimi më i mirë për pastrimin e veshkës.Vetitë ushqyese të majdanozit:– antioxidant fuqishëm– rivitalizoni lëkurën tuaj– I pasur në beta-carotene–

I bollshëm në minerale të tilla si kalciumi, fosfor, hekur dhe squfur– I bollshëm në klorofil: lu f ton frymën e keqe, pastron trupin nga toksinat dhe yndyrën e tepërt– permban vitaminë C – e shkëlqyer për kan cerin dhe parandalimin e problemeve te zemrës– forcon sistemin tuaj imunitar.

Përmbajtja e saj e lartë e kalciumit e bën majdanozin edhe me të dobishëm për trajtimin e osteoporozës. Kjo është veçanërisht e mirë për fëmijët dhe atletët.Gjithashtu trajton me sukses ulcerat.Klikoni ne reklam dhe lexoni me shumë informacione nga ky artikull.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *