RECETA E GJYSHES SIME PËR GULASH: mishi shkrihet në gojë sepse është zier në një salcë të shijshme

RECETA E GJYSHES SIME PËR GULASH: mishi shkrihet në gojë sepse është zier në një salcë të shijshme

“Ka shumë receta gulash, por kjo është e preferuara e mamasë sime”, tha Alexandra në kanalin e saj My Little Kitchen. “Nuk po them që kjo është receta origjinale apo e vërtetë, por kështu na e ka përgatitur nëna ime dhe është shumë e shijshme.

Mishi shkrihet në gojën tuaj sepse është zier në një salcë shumë të shijshme. Kjo pjatë gatuhet gjatë dhe me durim. Nuk ka asnjë mënyrë të shpejtë për të bërë një gulash të mirë. Ai ushqim i shpejtë mund të jetë i shijshëm, por nuk do të jetë kurrë gulash.”

Përbërësit: 1 kg mish viçi, 500-800 g qepë, 50 g gjalpë, 1 thelpi hudhër, 1/2 lugë çaji qimnon, 4 gjethe dafine, gjysmë gote verë të bardhë ose të kuqe, piper i kuq i ëmbël, piper i zi sipas shijes, kripë, 1 kub lëng mishi, 2 lugë koncentrat domate (pastë), 300 ml ujë të vluar.

Procedura: Vendosni gjalpin në një tenxhere të shkrijë. Shtoni qepën e grirë hollë. Thjesht shtoni pak kripë në qepë dhe ziejini në zjarr të ulët derisa të bëhet e qelqtë.

Ndërsa qepa është duke u zier, përziejeni atë vetëm disa herë. Vendosim mishin e prerë në copa mesatare në qepën e qelqit dhe e lëmë të ziejë për rreth 5 minuta. Në një tas të veçantë, bëni ujin e gulashit me erëzat.

Hapni një kub viçi, një lugë çaji piper të kuq të ëmbël, 2 lugë gjelle koncentrat domate, rreth 300 ml ujë të vluar dhe rreth 15 g kripë ose sipas shijes. Pas 5 minutash zierje të mishit, shtoni gjysmë luge çaji qimnon, hudhër të grirë imët dhe gjysmë gote verë të bardhë ose të kuqe.

E mbulojmë tenxheren e mishit me kapak dhe e ziejmë për 20 minuta të tjera. Pas 30 minutash shtoni piper të zi sipas dëshirës dhe gjysmën e ujit të golashit të përgatitur. Gatuani kështu për rreth 1 ose 1.5 orë.

Pasi të ketë kaluar koha, shtoni gjysmën e dytë të ujit dhe gjethet e dafinës dhe gatuajeni edhe për 1 ose 1,5 orë. Shërbejeni gulashin me patate ose oriz.

PER DETAJE ME TE HLLESISHME JU FTOJM QE TE NDQNI VIDEON NE VAZHDIM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *