Sinoptikja E Njohur /Shijojeni dhe fundjavën, gjithçka merr fund pas të Dielës, ç’pritet të ndodhë në vendin tonë..?

Sinoptikja E Njohur /Shijojeni dhe fundjavën, gjithçka merr fund pas të Dielës, ç’pritet të ndodhë në vendin tonë..?

Dëborë dhe ngrica pritet të ketë në vendin tonë pas fundjavës. Sinoptikania Lajda Porja tregoi se java në vazhdim në zonat malore pritet të jetë me dëborë e ngrica, ndërsa temperatura do te arrijë deri -8 gradë C.

Me tej ajo sqaron se gjate javes qe vjen, ne zonat verilindore dhe juglindore do kenë reshje të dendura dëbore, ndërsa pjesa e ultësirës perëndimore do jetë me reshje shiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *