Shum E Thjeshte Metoda Natyrale Që I Shkëlqen Gjygymat Dhe Tenxheret..MESOJENI ..?!

Shum E Thjeshte Metoda Natyrale Që I Shkëlqen Gjygymat Dhe Tenxheret..MESOJENI ..?!

Enët e gatimit mund të errësoheen ose të ndryyshkeen me kalimin e kohës.

Kështu, ne sot kemi vendosur t’ju tregojmë një viide,eo se si munnd t’i pastronii me një metoodë natyrale dhe të shëndetshme.
E gjitha çfarë ju duhet është:
Kripë limoni (limontoz), Sodë bikarbonati
Uthull, Ujë të nxehtë
Udhëzimet:

Në një tenxhere të madhe, shtoni një grusht kripë limoni.
Më pas shtoni dy lugë gjelle sodë bikarbonati dhe më pas një gotë uthull. Lëreni të qëndrojnë pak që të hiqet shkuma që krijohet dhe më pas shtoni ujin e nxehtë dhe lëreni të pushojë për 15 minuta. Lani, fërkoni dhe thani. Do të shkëlqejnë si të reja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *